0

Flutter, Denetim Firmasını Değiştirecek, KPMG'den Deloitte'a Geçiyor

Görsel Kaynağı: Shutterstock.com (Fotoğraf T. Schneider)

Küresel bahis grubu Flutter Entertainment, AB yönergelerine uymak için muhasebe KPMG ile yıllık bir ilişkiyi koparıyor ve şu anda Büyük Dörtlü rakibi Deloitte ile değişiyor. 2024, The Times bildirdi.

Dört Büyükler Arasında Atlıkarınca

İrlanda merkezli Flutter Entertainment’ın, 10 yıl sonra denetçilerini değiştirmesi için kayda değer bir işletmeye ihtiyaç duyan AB not yönergeleri nedeniyle geçişi gerçekleştirmesi gerekiyordu. Flutter, Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda (LSE) işlem görür ve FTSE95 Endeksinin bir bileşenidir.

AB listeleme yönergeleri, Flutter’ın KPMG hizmetlerini işletmenin 2024 mali yılına kadar sürdürmesine izin verir. Paddy Power ve Betfair’in operatörü ilk olarak KPMG’nin hizmetlerinden yararlandı2002 yılında 2024, Flutter muhasebe şirketine 5,5 milyon ₤ ödedi (6.95 milyon $) defterlerini imzalamak için.

The Times’ın Flutter ile yaptığı anlaşmaya göre, KPMG’nin “İrlanda’daki en karlı görevler arasında” elde ettiği toplam miktar, İrlanda, İngiltere, Amerika, Avustralya ve oyun grubunun faaliyet gösterdiği diğer ülkelerdeki Flutter işyerleri tarafından ödenen ücretleri içeriyordu. İrlanda’da ödenen miktar 1,6 milyon ₤’nin (1.95 milyon $) üzerindeydi.

Masrafların yapısını çok daha derine inen The Times, toplamın %6’sının denetim dışı hizmetlerden oluşturulduğunu ortaya koydu, ancak Flutter’ın “bu hizmetler için 100 bir üst sınırı var. Denetim için harcadığının yüzdesi.”

AB tarafından 2014’da sunulan ve kamuya açıklanmış kuruluşların 10 sonrasında denetim şirketlerini değiştirmelerini gerektiren yönergeler ) yıllar, KPMG, Deloitte, PwC ve EY gibi “denetçiler için atlı karıncaya” yol açtı, çünkü işletmelerin bir Büyük Dörtlüden muhasebeye geçiş yapması gerekiyordu.

Denetçinin Tarafsızlığı ve Bağımsızlığı

Rapora göre Flutter, uzun süredir devam eden denetçisini değiştirmek için “ilgi çekici bir faktör” olmadığını ve KPMG’den Deloitte’a geçişin AB listeleme yönergelerine uyumu garanti etmek için gerçekleştirildiğini açıkladı.

Ayın başlarında, Flutter Entertainment ilk çeyrek kar raporunu yayınladı ve genel olarak Flutter’ın bir 45 imzaladığı Amerika Birleşik Devletleri operasyonlarından kaynaklanan gelirde güçlü bir gelişme yayınladı. ) yıldan yıla artış.

.