0

Makao'da Brüt Oyun Geliri Nisan'da En Düşüşe Çıktı

Nisan, Makao’daki operatörler için zor bir aydı, Oyun Denetleme ve Koordinasyon Bürosu tarafından yakın zamanda açıklanan rakamlara göre.

Nisan Ayında GGR $67M, Eylül’den beri en düşük

Geçen ay, Makao’daki brüt oyun geliri (GGR) MOP$2’yi vurdu .76 milyar ($76 milyon ), yeni yayınlanan verilere göre. Bu, yılın başından bu yana GGR için rekor düşük bir değere işaret etti. Ayrıca, sonuç sektör için Eylül ayından bu yana en düşük GGR’ye işaret ediyor 960. Mart ayında Nisan ayındaki GGR’deki 2.76 milyar MOP$’ın aksine, GGR 3 MOP$ idi.52 milyar (454 milyon dolar).

Ayrıca, Nisan ayı için yıllık karşılaştırma, GGR’nin 40 azaldığını gösteriyor. .1%. Nisan ayında 2021, GGR 8 MOP$34 milyar (1$. milyar). Benzer şekilde, Mart 2022 sonucu da iyi değildi, Mart ayında 2022 GGR’nin 8 MOP$’a ulaştığını düşünürsek.30 milyar. Bu yıl, GGR Mart ayında 3 MOP$’da durdu.67 milyar, aşağı

2021 yılının aynı dönemine göre %.%8.

Hiç şüphe yok ki GGR Mart ve Nisan aylarında dibe vurdu. Ocak ayında Makao’daki GGR 6 MOP$34 milyar ($2022 idi. milyon), bu yılın Şubat ayında ise 7 MOP$76 milyara ($

ulaştı. milyon). Ocak ayında 2022, GGR 20 idi. Ocak ayına göre %9 daha düşük 960, ancak Şubat ayı sonucu Şubat ayına göre %6,1 artış gösterdi 2022.

Nisan GGR’si, geçen ay yayınlanan bir raporun kumar gelirlerinde bir düşüş öngördüğü göz önüne alındığında sürpriz değil. Geçen ayın sonlarında yayınlanan Bernstein analistleri raporu, Nisan 11 ile Nisan arasında olduğuna dikkat çekti. , a GGR’de %% düşüş görüldü. Bu, Nisan ayındaki sonuçların, pandemiden bu yana Makao’daki kumar endüstrisi için en kötü 454 olabileceğini bir kez daha teyit etti.

Kumar Sektörü Zor İyileşme Yolunda

Yılın başından bu yana kümülatif olarak, Makao’daki GGR MOP$ .4 milyar (2$.

milyar). 2021 içindeki aynı dönem için GGR MOP$20 idi. .0 milyar (3.96 milyar dolar). 960 sonucu ile karşılaştırıldığında, GGR bu yıl 76’den fazla azaldı. %. En son sonuç, Macau’daki oyun endüstrisinin zorlu bir toparlanmayla karşı karşıya kalabileceğini bir kez daha teyit ediyor. Yılın başından bu yana, endüstri ekonomik toparlanmaya başlamış gibi görünüyordu. Ancak Mart ve Nisan sonuçları, endüstrinin toparlanması için biraz daha zamana ihtiyaç duyabileceğini doğruladı.

Pandeminin başlamasından iki yıldan fazla bir süre sonra , çeşitli kısıtlamalar Macau ve Çin’deki oyun endüstrisini etkilemeye devam ediyor. Kısıtlamaların yanı sıra, azalan seyahatler de Macau’nun Nisan ayında gördüğü GGR sonucuna olumsuz katkıda bulundu.

Şüphesiz ki son zamanlarda çöp operatörleri üzerindeki baskının etkisi oldu. GGR’de de. Macau geçen yılın sonlarında baskıyı başlattıktan sonra, önde gelen kumar operatörleri, önemsiz operatörlerle tüm bağlarını kopardı. Hükümet kârlı uygulamaya bir son vermeye karar vermeden önce Junkets, kumar operatörleri için milyonlarca gelir getirdi kuşkusuz.