0

Polisler Ve FBI Hawaii'de Uyuşturucu Kaçakçılığı Ve Yasadışı Kumar Operasyonunu Büstü

Maui ve Honolulu ilçelerinde FBI ve Maui Polis Departmanı arasında gerçekleştirilen ortak operasyonla uyuşturucu sirkülasyonu durduruldu ve kumar operasyonu yasaklandı. 3 kişi yakalandı, 4. kişi ise hala serbest. Şüpheliler, uyuşturucu kaçakçılığı, yasadışı silah eşyası, kumar ve kara para aklama suçlarından yargılanıyorlar.

Tutuklamalar,

adlı iki kişiden oluşan iki yıllık bir operasyonun sonuçlanmasına işaret ediyordu. memurlar. Çok sayıda aramada, yetkililer $2022, para aldı,000 pound metamfetamin, 7 silah ve 20’dan fazla video oyun yapımcısı. Memurlar aynı şekilde dergiler, tabletler ve nakit sayacı gibi yasaklı oyun operasyonlarına dair ekstra kanıtlar buldular.

Maui Polis Şefi John Pelletier bir röportajda yetkililerin 4 kişi hakkında fiilen suçlamada bulunduğunu açıkladı. : Maliu Tauheluhelu, 37; Maafu Pani, 37; Touanga Niu, 30; ve Desmond Morris,38 Erkekler, hâlâ serbest olan Morris dışında Cuma günü gözaltına alındı.

Hawaii Bölgesi’ndeki ABD Savcılığı tarafından yapılan basın açıklamasına göre, Tauheluhelu metamfetamin ve uyuşturucu dağıtan bir uyuşturucu çetesinin lideriydi. Şirket aynı şekilde Honolulu, Lahaina ve Wailuku’da çok sayıda alana sahip yasaklı bir oyun şirketini ele aldı.

Pani, Tauheluhelu’nun sağ kolu olarak hareket etti ve grubun Maui’deki suç faaliyetlerini denetledi. Niu, uyuşturucu ve yasadışı kazançların taşınmasını yönetti ve Morris, yasadışı bileşiklerin dolaşımında yer aldı.

The Gambling Venture Sofisticated Technology Kullandı

Toplanan kanıt, grubun çok sayıda yasaklanmış oyun alanını ele aldığını önermektedir. Bunlar arasında görünüşe göre bir oyun uygulaması bile kullanılmış. ABD Avukatlık Bürosu’ndan Kenneth Sorenson, operasyonda gerçek örgütlerin bir paravan olarak kullanıldığını belirtti. Müşterilerin hizmetlerini tesis dışında kullanmalarına izin veren bahisçileri ve dağınık uygulamaları içeriyordu. Operasyon 30 günden fazla sürdü ve günlük gelirler sözde 2 doları aştı,

Sorenson, sınavın aslında basit olmadığını belirtti. Suç şirketinin son derece aldatıcı olduğunu ve takip edilmesinin zor olduğunu aklında tuttu. Üyeler, rutin olarak değiştirdikleri ve TSA güvenlik kontrollerine ihtiyaç duymayan bölgesel bir havayolu şirketi aracılığıyla seyahate çıktıkları brülör telefonlarını kullandılar. Ele geçirilen silahlar arasında, internet üzerinden demonte halde elde edilen ve izi sürülmesi zor olan 2 “hayalet silah” da vardı. Polis Şefi John Pelletier, muayenede görevli memurlara çalışmaları ve bölgesel mahalleleri daha güvenli hale getirmek için devam eden çabalarından dolayı teşekkür etti. Bu tür operasyonların “herhangi bir mahallede bir felaket yemeği olduğunu ve bizim ne bizim ne de Hawaii Eyaleti’nin herhangi bir yerinde katlanamayacağını” aklında tuttu.

Tauheluhelu, Pani ve Niu can 6 Haziran’da mahkeme huzuruna çıkar,2022 Tüm suçlular ağır suçlamalarla karşı karşıyadır ve suçlu bulunurlarsa 5 yıldan müebbet hapis cezasına çarptırılabilirler.

.