0

Star Entertainment, Tehlikeli Çinli Milyarder Xiangmo'dan 1.3 Milyar Dolar Aldı

Star Entertainment sorun çıkarmaya devam ediyor. İşletme şu anda, kara para aklama, dış karışıklık, suç ve dolandırıcılığa dahil olduğu ima edildikten sonra değerlendiriliyor. Mevcut bir bulguya göre Star, Çinli bir milyarderin kazanç kaynağını izlemeden milyarlarca para yatırmasına izin verdi. Huang Xiangmo Star’da yaklaşık 1.3 milyar$ (Amerika Birleşik Devletleri doları olarak) transfer etmişti

ve2010 Avustralya politikalarına ve gülünç miktarlara rağmen, Star Entertainment kumarbazın kazanç kaynağını kontrol etme zahmetine asla girmedi. Bu, sorgu devam ederken Star’ın suçlu bulunduğu çeşitli politika ihlallerinden biriydi.

Xiangmo, sonunda 2019 sonra Avustralya’nın dışına çıktı. federal hükümet, onun Çin federal hükümetinin bir temsilcisi olabileceği sonucuna vardı. Yüksek statüdeki çeşitli kişilere ödeme yapmaktan suçlu bulundu ve Avustralya’nın ülke çapındaki güvenliğine bir tehdit oluşturduğu düşünülüyordu. Ülke, Xiangmo’nun, önemli yabancı siyasi liderlerle aldatıcı imalarla faydalı ilişkiler geliştirmeyi amaçlayan bir Çin istihbarat şirketi olan Birleşik Cephe Çalışma Departmanı’nın bir parçası olabileceği sonucuna vardı.

Söylemeye gerek yok, Star Entertainment’ın milyarderle geçmişteki katılımı, marka adını temizlemesine yardımcı olmuyor.

Xiangmo Yatırılan Parayı Rüşvet İçin Kullanmış Olabilir

Xiangmo ile olan hikaye birkaç yıl öncesine kadar gitse de, Star Entertainment davasındaki yenilenmesi operatöre yönelik şüpheleri artırdı. Çinli milyarderin Star’a katılımını anlamak için, Caspar Conde çapraz sorguya girdi Kevin Houlihan, oyun sektörünün parasal suç faaliyeti ve incelemelerinin temel denetçisi.

Conde, Xiangmo’nun gerçekte bir milyardan fazla transfer yapmış olabileceği sonucuna vardı, ancak genel miktar dikkate alındığında kayıpları büyük değildi. Dedektife göre, Çinli milyarder aslında diğer bireylerin oyun veya diğer faktörler için transfer ettiği fonlara erişmesini sağlamış olabilir. NSW’nin Yolsuzluğa Karşı Bağımsız Komisyonu, Xiangmo’nun Avustralya’ya gönderdiği bir $100,000 cazibesine karar verdi 2015’deki İşçi Partisi, Star Sydney Casino‘ya aktardığı fonlardan gelmiş olabilir. Star Sydney’in uyum grubu ve Micheil Brodie, işletmenin eski video oyunları sorumlusu. O sırada Brodie, gruba Xiangmo’nun “uygun bir suç faaliyetinin suçlusu olmayan” ve bu da onun müşteri olarak kabul edilmesini uygunsuz kılacak çok değerli bir tüketici olduğuna dair güvence verdi.

Yıldız İşletme bir değişikliğe gitmeye hazırlanırken eğlence devam edecek. Operatör, Matt Bekier’in istifasının ardından John O’Neill’in geçici bir CEO görevini üstleneceğini açıkladı. Bu yer değiştirme, aynı şekilde, O’Neill’in ceplerini doldurmaktan başka bir işe yaramayacağına inanan bazı uzmanlar tarafından da tepkiyle karşılandı.

.