0

Yeni Başbakan Ve Kabine Kumar Reformlarından Vazgeçebilir

İngiltere Hükümeti’nin merakla beklenen Beyaz Kitabı, kumar reformunun yeni kabine bakanları tarafından baltalanacağına dair söylentilerin doğru çıkması halinde asla gün ışığına çıkmayabilir.

Devam eden Kumar Yasası 2020 inceleme, yeni seçilen Başbakan Liz Truss ve The Guardian’daki rapora göre kabine bakanlarına şunları söyleyen yeni başbakan Kwasi Kwarteng için bir sonraki atış hattında olabilir. büyümeyi teşvik edecek ve daha fazla düzenleme gerektiren her şeyi menkul kıymetleştirecek mevzuata öncelik verin.

Truss ve bakanları, geçen hafta insan hakları yasasının, obezite stratejisinin ve bankacıların ikramiyelerinin üst sınırının sona erdiğini belirttiler. ve medya tarafından alıntılanan bir kabine bakanına göre “yapılması gereken çok şey var, sahip olabileceğimiz gerçek esnekliği sıkıştırıyor.”

Kabinin büyüme öncelikleri içinde düşünüldüğünde, 2020 ile başlayan Kumar Yasasının 2020 incelemesi, aşağıdaki kategoriye giriyor: Yeni Başbakan’ın kaçınmaya hevesli olduğu bir şey, teşvik etmek yerine daha fazla düzenleme ve büyümeyi boğmak için işletmelere yük getirmektir. geç 2021 ancak güçlü bir geri çekilmenin birkaç gecikmeye neden olması ve kumar düzenlemesini güncellemek için önerilen bir dizi önlemi sulandırmasından sonra hala “hükümette sıkışıp kaldı”.

Dahili Kabine Çarpışması

İncelemeyi terk etmek, Dijital, Medya, Kültür ve Spor Bakanlığı (DCMS) olarak Hazine’nin yeni baş sekreteri Chris Philp ile doğrudan bir çatışmaya neden olacaktır. ) kumar reformlarını savundu ve çabalarını engelleme fikrine şiddetle direnecek.

Philp Temmuz ayındaki istifa mektubunda, insanları kumar bağımlılığından korumak için güçlü önlemler içeren Beyaz Kitap’ı iddia etti. Başbakan’ın nihai onayını bekliyordu.

“Ailelerle görüştüm Kumar bağımlılığı sonucu intihar edenlerin sayısını artırıyor ve incelemeyi tamamen sulandırmadan yapmanızı rica ediyorum” diye yazdı. “işe ek yükler” yükleyebilecek veya “kriz anında insanların hayatlarına gereksiz müdahale gibi görünen” herhangi bir şey olarak pirzola hükümetin gözünde.

2020