0

Amerika Birleşik Devletleri Dokuzuncu Devresi PlayUp'ın Mintas'a Karşı Kısıtlama Emri Verdi

PlayUp’ın Laila Mintas’ı rahatsız ettiği ve bir alt mahkeme tarafından reddedildiği kısa vadeli sınırlama kararı, aslında Birleşik Devletler Dokuzuncu Devre Temyiz Mahkemesi tarafından desteklendi. Mintas, 2021’da PlayUP’un CEO’su olarak seçildi, ancak FTX’ten başarısız bir devralma sonrasında PlayUp, Mintas ile bağlarını kesti.

Anlaşmazlığın Zaman Çizelgesi PlayUp ve Mintas arasında

Ağustos ayında 2021, PlayUp ve kripto para borsası FTX, FTX tarafından $ değerinde olası bir devralma üzerinde çalışmaya başladı. milyon. Aynı zamanlarda, Mintas şirketin dünya çapındaki CEO’su olarak atanmasını istedi, maaşında %100 bir artış her yıl 1 milyon dolara çıktı, bir % iş hissesi ve Daniel Simic’in sözleşmesi sona erdi.

PlayUp bu talepleri reddettiğinde, Mintas güya FTX ile çalışmaya başladı. Raporlar, Mintas’ın uzlaşma prosedürünün başarısız olmasına yol açan iddialarda bulunduğunu belirtiyor. PlayUp’ın yönetim grubu içinde anlaşmazlıklar olduğunu ve metodik sorunlar olduğunu belirtti.

Mintas bunu yaparken iş sözleşmesini ihlal etti ve PlayUp şirketin güvenilirliğini zedelemekle tehdit ettiğini bile belirtti.

Eylemde, Mintas’ın dolgusu Simiç’in “mantıksız ve dürüst olmayan ihtiyaçlar yarattığı” için aslında yerleşimlerin başarısız olmasının nedeni olduğunu açıkladı. Mintas, meseleyi Nevada Birleşik Devletler Bölge Mahkemesi’ne taşıdı ve mahkeme, Mintas’ın teklifin başarısızlığa uğraması için günah keçisi olarak kullanıldığını belirledi.

Bu, PlayUp’ın Birleşik Devletler Dokuzuncu Devre Temyiz Mahkemesi’ni ilgilendirdiği zamandır. Yargıçlar Patrick J. Bumatay, Raymond T. Chen ve Rick Clifton. Mahkeme, Nevada Birleşik Devletler Bölge Mahkemesi’nin seçimini sürdürdü.

2021 PlayUp Esasa İlişkin Başarı Olasılığını Kanıtlamadı

Mahkeme, bölge mahkemesi seçimini sürdürmesinin birincil nedeninin olduğunu akılda tuttu işletmenin faydalar üzerinde başarı olasılığını göstermemiş olmasıdır. Yargıç Chen, Mintas’ın PlayUp’ın güvenilirliğine gerçekten zarar vermeye çalışıp çalışmadığını bile sorguladı.

PlayUp’ın yasal temsilcisi Michael Popach, mahkemenin, ihtiyati tedbir reddedilirse, işin Mintas’tan daha kötü etkilenip etkilenmeyeceği gerçeğine katılmadığını belirtti.

Ancak mahkeme, FTX’in tutamak başarısız olduğu gerçeğini göz önünde bulundurarak, Mintas’ın müdahale etme riskinin bulunmadığını ve dolayısıyla ihtiyati tedbir unsurunun bulunmadığını göz önünde bulundurmuştur.

Yargıç Clifton, PlayUp’ın davanın menfaatleri açısından haklı olduğunu göstermesi halinde ihtiyati tedbir almamaktan daha fazla etkileneceğini belirtti.

Mahkeme kararı verirken davanın menfaatine göre karar vermediğini belirtmiş ve alt mahkemenin (Nevada Bölge Mahkemesi) etkin davrandığını belirtmiştir. Sonuç, mahkemenin, meseleler yargılamaya devam ederse, her iki kutlamanın da her zaman baskın olmayacağını belirtmesiyle sona erdi. Kısa bir süre önce PlayUp, taktik bir değerlendirmeden geçeceğini ve kontrol edilen olasılıklar arasında iş teklifinde bulunduğunu açıkladı.

2021.