0

Blackstone Crown Resorts'u Satın Aldı, Emlak Şirketi Onayladı

Bir emlak ve kişisel sermaye şirketi olan Blackstone, Crown Resorts’un satın alımını tamamladığını resmen doğrulamıştır. Bu gelişme ile Blackstone, Sidney, Melbourne ve Perth’de bulunan 3 üstün kumar tesisi tatil yerinin kontrolünü ele geçirecek. Haber, Crown Sydney’in şartlı bir lisansı onaylamasından birkaç gün sonra geldi.

Satın Alma, Blackstone’un Pasifik Bölgesindeki En Büyük Yatırımıdır

Kumar kuruluşu markasını canlandıracak olan yepyeni satın alma, Blackstone’un Asya Pasifik bölgesindeki bugüne kadarki en büyük finansal yatırımı. Blackstone, belirtilen bölgelerdeki evlerin “birinci sınıf ev eğlence mekanlarına” dönüştürülmesini sağlamak için Birleşik İşçi Sendikası, ortak sendikalar ve Kraliyet işçileriyle ilgileneceğini belirtti.

Blackstone’un mülk satın alma başkanı Alan Miyasaki, şirketin Crown’un yepyeni sahibi olmaktan ve misafirperverlik konusundaki uzmanlığını markayı bir üst seviyeye taşımaktan mutluluk duyduğunu belirterek fikirlerini paylaştı. tüm yepyeni seviye.

Blackstone’un Crown’u ilk olarak markanın ve bireylerinin muazzam kapasitesini gördüğü için 2 yıl önce satın aldığını ekledi. Miyasaki, Blackstone’un Crown’daki herkesle ilgilenmeyi ve deneyimini Crown’u “personel, bölgesel mahalleler ve ziyaretçiler için farklı” hale getirmek için kullanmayı amaçladığını belirterek sözlerini sonlandırdı.

Crown Resorts CEO’su Steve McCann belirtti. Crown, Blackstone ailesinin bir parçası oldu. Aynı şekilde, Crown’un, marka adının düzenleyiciler tarafından çok sayıda incelemeye tabi tutulmasından sonra, mevcut süre içinde aslında çok sayıda değişiklik geçirdiğini de aklında tuttu. McCann, Blackstone yönetimiyle Crown’un “birinci sınıf ev eğlencesi” ve sorumlu bir bahis ortamı sağlama olanağına sahip olduğu gerçeğini kabul etti.

Sonuç olarak McCann, Avustralya’daki turistin iyileşme sürecine girdiğini ve bu örüntünün devam edeceğini düşündüğü bir iyileşme sürecine girdiğini akılda tuttu, ki bu harika. Bu yöntemle Crown, dünyanın önde gelen IR operatörlerinden biri olarak bölgesini mühürleme yeteneğine sahip olacak.

29 Blackstone’un Satın Alımı Avustralya’nın Düzenleyicileri Tarafından Desteklendi

Crown Resorts, Blackstone tarafından 6,5 milyar dolar veya yaklaşık 9 dolar karşılığında satın alındı.29 hisse başına. Teklif yapıldıktan sonra, her iki kutlama da bir infaz belgesine katıldı ve Avustralya’nın düzenleyicilerinden onay aldı.

Mayıs ayının sonuna doğru, Crown’daki tüm finansörler devralma işlemine izin verdi ve Haziran başında, hem New South Wales Bağımsız İçki ve Kumar Otoritesi (ILGA) hem de Victoria Kumar ve Kumarhane Kontrol Komisyonu ( VGCCC) devralmaya yeşil ışık yaktı.

Bu 2 düzenleyicinin yetki vermesinden kısa bir süre sonra, Batı Avustralya da benzer şekilde Blackstone’un satın alınmasını destekledi, ancak eyalet düzenleyicisi işletmeye çok şey yapacağı konusunda bir uyarıda bulundu. düzenleyici rüzgarlar.

.