0

Brezilya'da Çevrimiçi Kumar Vergisi Teklifi Çekiş Getiriyor

Çevrimiçi video oyunları ve yetenekli video oyunları için vergi sunmaya çağıran yepyeni bir teklif Brezilya’da ilgi görüyor.

Yeni Bir Yasa, Brezilya’da Çevrimiçi Oyunların Vergilendirilmesini Öneriyor

Bu haftanın başlarında, Brezilya’daki Senato Ekonomik İşler Komitesi (CAE), çevrimiçi video oyunlarının vergilendirilmesi. Senatör Flávio Arns PLP adlı yepyeni masrafın yazarıdır /2019. Teklif, çevrimiçi oyun etkinliklerinin vergilendirilmesine izin verilmesini istiyor, ancak Brezilya bu faaliyetler için henüz bir kılavuz geliştirmedi.

Harcamanın bir sonraki durağı şimdi Senato. Genel Kurul. Sonuçlanmadan önce, teklifin Senato’nun onayının yanı sıra analizden geçmesi gerekecek. Bununla birlikte, ulusun çevrimiçi oyun için yönergeleri henüz benimsemediğini düşünürsek, PLP 202// ne zaman veya ne zaman geleceği belirsizdir. hızlı bir şekilde ek çekiş kazanacaktır.

“İnternet işlemleri aslında uzun süredir düzenli olması, özellikle elektronik ev eğlencesi faaliyetlerinde yepyeni hizmet sağlayıcıların ortaya çıkmasına neden oldu. Ancak mevzuat sürekli olarak yepyeni yeniliklere ayak uyduramıyor.”

Senatör Flávio Arns Konuya değinen Senatör Arns, web sayesinde yepyeni hizmet sağlayıcıların ortaya çıktığını ortaya koydu. elektronik ev eğlencesine odaklanmıştır. Ancak, mevzuatın yepyeni yeniliklerin hızlı hızına sürekli olarak ayak uyduramayacağını kabul etti.

Ayrıca, Senatör Arns çevrimiçi platformların kullanımının vergilerle henüz yakalanmayan “yüksek miktarlar” yarattığını belirtti. Ancak son olarak, yepyeni inovasyonun kullanımından vergi toplamanın tartışmasız bir engel teşkil ettiğini tartıştı.

Vergi Oranı Henüz Teyit Edilmedi

Federal Bölge

veya her şehir vergilendirilebilir faaliyetler için vergi oranını belirler. Ancak, oranın %2 ile %5 arasında kısıtlamaları vardır. Yepyeni teklife göre, rakiplerin vergileri ve e-sporla ilgili durumlar ile çevrimiçi video oyunları, oyuncunun bulunduğu kasabada toplanacak.

Çevrimiçi video oyunlarının yanı sıra, marka- yeni teklif, olasılık oyunlarının ve yetenek video oyunlarının vergilendirilmesini gerektiriyor. Ancak, Brezilya’daki mevcut yönergelere göre, video oyunları fırsatı yasaktır. Başka bir deyişle, PLP /2019, yetkilendirilmişse, vergi yetenek oyunları ve fırsattan vazgeçilen video oyunları,

.