0

Camelot, Birleşik Krallık Kumar Komisyonuna Karşı Hızlı Yargılamayı Reddetti

Birleşik Krallık Ulusal Piyango Camelot operatörü, Salı günü bir Londra yargıcının yasal prosedürleri hızlandırma talebine karşı Kumar Komisyonuna karşı karar vermesinin ardından yasal bir sorun yaşadı. .

Yargıç David Waksman İngiltere ve Galler Yüksek Adalet Divanı, bir sonraki Milli Piyangoyu verme seçimi konusunda Birleşik Krallık oyun düzenleyicisine karşı “silahı atlamak” ve prosedürleri hızlandırmak için belirtti. Allwyn lisansı yanlış olur.

Kumar Komisyonu tarafından yapılan bir seçimin ardından Çek merkezli operatör Allwyn Entertainment, Camelot’a 4. Ulusal Piyango lisansını vermek için Mart , 1994 ‘deki piyango oyununun yaratılması nedeniyle lisans sahibi, mahkemede seçime itiraz etti ve düzenleyicinin aslında rakibini tercih ettiğini ilan etti. Daha sonra, Camelot’un yenilik sağlayıcısı Uluslararası Oyun Teknolojisi (IGT) , şirket ortağının çıkarlarını korumak için Kumar Komisyonuna karşı farklı bir dava açtı.

Yargıç Waksman, sözlü bir kararda, otomatik lisansın askıya alınması sorununu çözmeden önce bu aşamada her iki prosedürü de hızlandırmayı düşünmenin uygunsuz olacağını akılda tuttu.

Camelot’un avukatının, Yüksek Mahkeme, yepyeni bir lisans ihale prosedürünün başlaması gerektiğine dair yönerge verirse hızlı yargılama gerekir, yargıç, bir davanın 2 ay içinde başlaması durumunda acele ve odaklanmamış olacağını ve kutlamalar üzerinde aşırı baskı yaratacağını belirtti. .

Camelot’un, zamanlama üzerinde baskı yaratanın aslında Kumar Komisyonu’nun satın alma prosedürüne yönelik bekleyişleri olduğu konusundaki şikayetlerine göre, Yargıç Waksman, cezalandırmayı içermeyen bir dava yönetimi duruşmasında görevini ortaya koydu. Kumar Komisyonu tarafından “makin g adaletsiz ve uygunsuz emirler.”

Yakın zamanda 3. bir kutlama, milyarder Richard Desmond’a ait iş Northern & Shell ve bağlı kuruluşu New Lottery Company, benzer şekilde Birleşik Krallık oyun düzenleyicisinin loto lisansı seçimine ilişkin bir satın alma talebinde bulundu, ancak Yargıç Waksman iddialarının özel olduğunu belirtti ve her zaman diğer iddialarla bağlantılı değildir.

Üç Haftadaki Mahkeme Duruşması

Waksman bir mahkeme duruşması düzenledi. Kumar Komisyonu aslında operasyonları Camelot’tan Allwyn’e devretme kabiliyeti üzerindeki bir askıya alma işlemini kaldırmak için kullandığından, loto lisansının 3 haftadaki durumu ve geçerli olması durumunda, Camelot ve IGT’den gelen beyanların sadece zararlar için olacağı anlamına gelir. ve lisans seçimini etkilemez.

Kendi adına, Camelot, Kumar Komisyonunun puan kartı prosedürünü yanlış kullanmasının, nispeten inceleme sorumluluğunun ihlaliyle sonuçlandığını iddia edecektir. her bir teklif, yenilik, hazırlanmış iadeler ve tehdit unsurları gibi sınıflandırmalar açısından.

.