0

İngiliz Futbol Kulüplerini Bağımsız Bir Düzenleyici Denetleyecek

Birleşik Krallık’taki sporu yepyeni bağımsız bir futbol düzenleyicisi yönetecek. Konsept aslında futbol ve taraftarları arasındaki ilişkiyi geliştirmek isteyen ülkenin Dijital, Kültür, Medya ve Spor Dairesi (DCMS) tarafından sunulmuştur.

DCMS Bağımsız Bir Düzenleyici Getirmeyi Planlıyor

Bakanlığa göre, futbolda hala bazı sorunların düzeltilmesi gerekiyor. Birleşik Krallık, taraftar faaliyetine zarar verme koşullarını önemli ölçüde azaltmayı başardı, ancak yapılacak daha çok iş var. Düzenleyici, farklı futbol kulüplerinin işlerini takip edecek ve daha yüksek derecede açıklık, eşitlik ve istikrar getirecektir. Ek olarak, bağımsız bir düzenleyici, futbol dünyasında gelecekteki krizleri önleyebilir.

Böyle bir düzenleyici kurum geliştirme seçimi, DCMS tarafından, departmanın görev yaptığı kapsamlı bir çalışmanın ardından gelir. hayranların görmek istediği değişiklikleri sordu. Araştırma çalışmasına İngiliz futbolundaki reformları destekleyen Tracey Crouch başkanlık etti. sektör gereksinimleri. Taraftarlar, futbol kulübü sahiplerinin ve yöneticilerinin istikrar testlerinden geçmesini istediklerini ve aynı şekilde, bir grubun mülkiyeti değişmek üzereyken finansman kaynağını izlerken daha fazla titizlik görmek istediklerini belirttiler.

Marka -yeni düzenleyici tüm bunları yapacak ve aynı şekilde kulüpleri yasaklanmış fonlar veya diğer suç faaliyetleri açısından kontrol edecektir. Aynı şekilde, dolandırıcılıkları ortaya çıkardığında suçlamaları yürürlüğe koyması da mümkün olacak. DCMS, yepyeni regülatör hakkında son derece hızlı bir şekilde daha fazlasını ortaya çıkaracak.

Net Zaman Çerçevesinin Eksikliği Endişe Ediyor

DCMS sekreteri Nadine Dorries, yepyeni bir düzenleyicinin değeri hakkında konuştu. Futbol otoritelerinin kendi başlarına hiçbir şey yapamayacağını, bu yüzden böyle bir taraftar liderliğindeki tekniğe ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

Yine de liglerin bu konuda birleşik bakış açıları var gibi görünüyor. Örneğin İngiltere Premier Ligi, bir değişikliğin gerekli olduğunu düşünüyor, ancak yasal olarak desteklenen bir düzenleyicinin en pratik yöntem olmayabileceğini de içeriyor.

Öte yandan İngiliz Futbol Ligi Hand, bağımsız bir düzenleyici kurum kavramını desteklediğini, ancak ikincisinin liglerin finansmanını daha göreli olarak nasıl yeniden düzenleyeceğini anlaması gerektiğine inandığını belirtti.

Hala açıklığa kavuşturulması gereken çok şey var. . DCMS, yepyeni düzenleyici için tam stratejilerini henüz açıklamadı. Olsa bile, yepyeni bir düzenleyici kurumun yürütülmesi biraz zaman alacaktır. Analistler, yepyeni düzenleyicinin en kısa sürede devreye gireceğini tahmin ediyor2024 Bir kere, Crouch net bir zaman çerçevesinin olmaması konusunda endişeli.

.