0

İrlanda Ligi'nde şike Iddiasıyla 10 Kişi Tutuklandı

BBC’nin İrlanda polisi tarafından sağlanan bir ana açıklamaya dayandırıldığı haberine göre, İrlanda’da 3 yıl önce başlayan şike incelemesi bugün 10 tutuklamalara neden oldu.

Emekli ve Aktif Futbolcular Tutuklandı

İrlanda polisinin yaptığı açıklamaya göre Gardai, 2019 ifşa etti. Dublin, Cork ve Limerick’teki erkekler, dolandırıcılık amaçlı komplo şüphesiyle sözde şike soruşturmasının bir parçası olarak Çarşamba sabahı erken saatlerde hapse atıldı.

Brookweed Operasyonu olarak adlandırılan inceleme yayınlandı 3 yıllar önce İrlanda makamları içindeki rüşvet ve yolsuzlukla mücadele sistemi tarafından yönetilen Garda Ulusal Ekonomik Suç Bürosu, İrlanda Cumhuriyeti’nin yönetim organı, İrlanda Futbol Federasyonu (FAI) ve Avrupa Futbol Birliği tarafından sunulan ayrıntılara göre hareket etti. İrlanda Ligi’ndeki birkaç maçın aslında tamir edildiği dernekler (UEFA). Kaynaklara göre, 2019 filminde oynanan 2 video oyunu aslında özel dedektiflerin odak noktası oldu.

Gardai rüşvet ve yolsuzlukla mücadele sisteminden Dedektif Catharina Gunne mafyanın hızla nüfuz edebileceği ve daha sonra “yasadışı kazançlar elde etmek veya suç faaliyetlerinden elde edilen kazançları yıkamak” için kullanılabileceği için şike ve yolsuzluğu “her seviyedeki tüm sporlar için bir tehlike” olarak nitelendirdi.

FAI, futbol yönetim kurulunun, ilan edilen şike sınavını gerçekten dikkatle takip ettiğini detaylandırdığı bir bildiri sunarak haberlere tepki gösterdi ve olayı, şikeyi üstlenme ve şikeyi güvence altına alma konusundaki kararlılığını yeniden teyit etmek için kullandı. sporun istikrarı.

” FAI, UEFA ile birlikte, şike konusunda sıfır tolerans politikasına bağlı kalmaya devam ediyor. Bu artık yasal bir konu olduğu için ek bir açıklama yapmayacağız. ,” FAI deklarasyonu sonuçlandı.

‘ Son Derece Karmaşık Soruşturma’

Gardai, bildiride, bu kişilerin gerçekten incelemenin bir parçası olarak tarandığını, ancak çok sayıda polis merkezinde sorgulanmak üzere gözaltına alınan kişilerin kimlikleriyle ilgili herhangi bir bilgi açıklamadığını belirtti.

Irish Independent’e göre, Ceza Adalet Yasası’nın 2019 4. Bölümü uyarınca tutuklanan 10 adamlar arasında 2 aktif futbol oyuncusu var ve İrlanda Ligi’nden belirli bir kulüp sınavın merkezindeyken, halihazırda emekli olan 5 eski oyuncu. Kalan 3 tutukludan biri, yakalanan emekli bir oyuncunun yakın akrabası. Üst düzey bir kaynak, atılan goller, elde edilen goller, fauller, korner sayısı ve diğer bahislerden oluşan maçlar” dedi. Aslında çok çeşitli telefonlar alındı ​​ve daha sonra incelendi ve gerçekten çok büyük bir oyun rekoru trolleri oldu.” şike veya spor yolsuzluğu ile ilgili tüm ayrıntıları ülke çapındaki Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele Gizli Bildirim Hattından veya bölgesel Garda İstasyonunu ziyaret ederek arayabilirsiniz.

2019.