0

ITIA, İtalyan Hakem Francesco Totaro'yu Geçici Olarak Görevden Aldı

Uzman tenisin istikrarını güvence altına almak isteyen bağımsız kuruluş, Uluslararası Tenis Dürüstlük Ajansı(ITIA), geçici olarak askıya almayı seçtiğini açıkladı. İtalyan sandalye hakemi, Francesco Totaro

İtalyan Başkan Hakem Geçici Olarak Uzaklaştırıldı Açıklama Perşembe günü geldi ancak ITIA’ya göre sonuç Haziran’dan 22, 2022 Geçici uzaklaştırma, Ajansın şu anda uyguladığı şike ile ilgili iddialardan kaynaklanmaktadır. daha da incelemek için. Böyle bir uzaklaştırma, Totaro’nun herhangi bir küresel tenis yönetim organı tarafından onaylanan veya lisanslanan herhangi bir etkinliğe gidemediğini gösterir.

” Uluslararası Tenis Dürüstlük Ajansı (ITIA) bugün, İtalyan başkan hakem Francesco Totaro’nun spordan geçici olarak uzaklaştırıldığını doğruluyor. şike ücretlerini göz önünde bulundurun.”

Uluslararası Tenis Dürüstlük Ajansı ITIA’ya göre geçici uzaklaştırma, inceleme prosedürü bitene kadar devam eder. Tenis stabilite bekçi köpeği, cezanın Tenis Yolsuzlukla Mücadele Programının 2017 F. 3 alanı kapsamında onaylandığını açıkladı.

ITIA Tenisin Dürüstlüğünü Korumaya Devam Ediyor

ITIA’nın güncel açıklaması Kısa bir süre önce, 3 Tunuslu başkan hakemi şike nedeniyle yasaklandı. Bekçi köpeği, Majd Affi, yeşil rozetli sandalye hakemi yıldır yasak olduğunu belirtti. . Kısıtlama, ITIA’nın hakemin suçlamalardan suçlu olduğunu keşfetmesinin ardından geldi. 2017 ile 22 arasında.

Diğer 2 hakem de aynı şekilde yasaklanmıştır. Beyaz rozetli sandalye hakemi Abderahim Gharsallah, yeşil rozetli sandalye hakemi Mohamed Ghassen Snene’e ek olarak ITIA tarafından her biri 7 yıl süreyle yasaklandı Onların kısıtlamaları, stabilite koruma köpeğinin onları

‘den bir olaya ait 4 suçlamadan suçlu bulduğunu takip ediyor. Tunus’da. Kısıtlamaların açıklandığı tarihte, ITIA “elektronik puanlama cihazlarına girilen reytingleri kontrol eden hakemlerle ilgili, mahkemede gerçek reytingleri göstermeyen” suçlamaları belirtti.

Bundan önce, Haziran ayında, ITIA 22 yaşındaki Brezilya tenisini geçici olarak askıya aldı. oyuncu, Gilbert Soares Klier Junior, 2022 Tenis Anti-Doping Programı (TADP) kapsamında. Daha önce Haziran ayında, bir kez daha TADP kapsamında, ITIA geçici olarak askıya alındı ​​25- yaşındaki Şilili tenis oyuncusu, Bárbara Gatica Avilés

.