0

Malta FATF'in Gri Listesinden Çıkarılmaktan Bir Ziyaret Uzakta

Malta, Mali Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından ülkenin para otoritelerinin Malta’nın daha önce atanmış bir eylem stratejisini gerçekten bitirip bitirmediğini netleştirmek için bu Cuma yapılacak. gri listeye eklendi.

‘ Büyük ölçüde Tamamlandı’ Eylem Planı

Dünya çapında kara para aklamayla mücadele (AML) bekçi köpeği en yeni güncellemesinde Malta kara para aklama ve korku finansmanıyla bağlantılı endişelerle başa çıkmak için eylem stratejisini “önemli ölçüde bitirdiğini” açıkladı.

FATF’nin Şubat ayındaki genel kurul konferansının ardından, dünya çapındaki AML düzenleyici organı, ulusun gerçekten yararlı sahiplik bilgileriyle ilgili bazı temel reformları yaptığını detaylandırdı, bunun kesin olduğunu garanti etti ve tüzel kişilerin ayrıntıları sağladığı durumlarda “kara para aklama/terör finansmanı tehditleri ile orantılı, uygun, güvenilir, orantılı ve caydırıcı yaptırımlar” olduğu tespit edilen , kullanılır.”

FATF benzer şekilde yaptırım eylemlerini “kesin ve güncel yararlı sahiplik bilgileri elde etmek için sorumluluklarını yerine getirmek için çalışmayı bıraktıklarında kapı bekçileri tarafından kullanılır”

tanımladı. ) Yetkili makamların cezai vergi ve ilgili para aklama davalarına karşı yasal yollara başvurması sorunuyla ilgili olarak, FATF’nin ilk değerlendirmesi, ülkenin FIU’nun parasal zekasını kullanmak için “işlevleri açıklığa kavuşturmaktan oluşan” kesin eylemler gerçekleştirdiği sonucuna varmıştır. ve Gelirden Sorumlu Komiserin ve FIU’nun yükümlülükleri.”

Gri Listeden Uzakta Belirli

FATF’lerden Çıkarma Malta’nın gri listeden çıkarılması başvurusuyla ilgili beyan kesin değildi, ancak ülkenin artan “FIU’nun bu tür suçlar üzerindeki analizine, Malta polisinin Malta’nın tanınan nakit parası doğrultusunda davaları tespit etmesine ve incelemesine yardımcı olacak istihbarat üretmeye odaklandığını kabul etmekle birlikte, kesin değildi. vergi kaçakçılığına yönelik aklama tehditleri ”

Ada ülkesi, Haziran ayında 2015 için FATF’in gri tehlikeli yargı bölgeleri listesine giren ilk AB üye devleti oldu. AML politikaları ve tedavilerindeki başarısızlıklar ve senaryoyu düzeltmek için eylem stratejisi atandı.

En güncel yükseltme, ulusun birlikte oturduğu sınıflandırmadan kurtulmasının yolunu açtı. Arnavutluk, Zimbabve, Panama, Cayman Adaları, Suriye, Yemen ve Myanmar gibi ülkelerle ve bugüne gitmenin eylem stratejisinin başarılarını doğrulaması koşuluyla, tamamlama sonucu, vücudun bir sonraki genel toplantısında gri listeden çıkarıldığını gösterebilir. konferans bu Haziran’da Berlin’de.

.