0

Savunuculuk Grupları FTC'den EA'nın FIFA Paketlerini İncelemesini İstiyor

Avrupa’da, ganimet kutuları aslında belirli uluslardan gelen güçlü muhalefetle uğraştı. Günümüzde çevrimiçi video oyunlarının çoğuna ait olan son derece popüler tamirci, şimdi okyanusta yepyeni bir dövüşle uğraşıyor. Savunuculuk grupları , Federal Ticaret Komisyonu’nu, oyuncuların gerçek parayla yatırım yapmalarına izin veren FIFA: Ultimate Team’in (FUT) bir parçası olarak popüler performansı üzerinden Electronic Arts(EA)’yı incelemeye sevk etti. futbol grupları kurun.

Savunuculuk Grupları FTC’ye Gönderilen Mektup

Dijital Merkezi Fairplay’den gönderilen bir mektup Demokrasi (CDD) ve diğer savunuculuk grupları, Federal Ticaret Komisyonu’ndan (FTC) EA video oyunlarının Federal Ticaret Komisyonu Yasasını ihlal edip etmediğini incelemesini istedi. Savunuculuk grupları, FTC’den video oyunu tasarımcısının Yasanın 5. Bölümünü

ihlal edip etmediğini belirlemesini istedi ” Fairplay ve Dijital Demokrasi Merkezi (CDD), aşağıda imzası bulunan şirketlerle birlikte, Federal Ticaret Komisyonu’ndan (FTC) Electronic Arts, Inc.’in (EA) katılıp katılmadığını incelemesini ister. Federal Ticaret Komisyonu Yasası’nın 5. Bölümünü ihlal eden makul olmayan ve yanıltıcı uygulamalarda,”

itiraz almaya devam eden Federal Ticaret Komisyonu’na FUT’a gönderilen mektubu kontrol eder , oyuncuların futbol grupları geliştirmesini sağlayan bir performans kullanır. Bu şekilde oyuncular, canlı çevrimiçi maçlarda gruplarını diğer gruplara karşı koyabilirler. Daha yetenekli oyuncular edinmek ve onları gruplarına dahil etmek için oyuncuların, ganimet kutularına benzer FIFA yükleri satın almaları gerekir. Oyuncular bu paketleri jeton, FIFA puanları veya sanal para birimleri ile satın alabilirler.

Çocuklar Ganimet Kutularını Açarak Kumar mı Oynar?

Mevcut mektup, daha önce bugün Norveç Tüketici Konseyi(NCC), “Para Ekle” adlı yağma kutuları ile ilgili önemli bir rapor yayınladıktan sonra gönderildi: Oyun Endüstrisi Yağma Kutuları Kullanarak Tüketicileri Nasıl Sömürüyor? Savunma mektubuna göre, NCC’nin raporu, EA’nın FIFA yüklerinin ödüllendirici stilini kullanarak oyuncu tabanıyla nasıl etkileşime girdiğini ortaya koyuyor. Rapora göre, 13 altındaki çocukların FUT oynama becerisine sahip olmamasına rağmen, kanıtlar onların FUT oynamasını ortaya koyuyor. Dahası, rapor, toplanan kanıtlara dayanarak, video oyununun küçükler arasında oldukça popüler olduğunu tavsiye ediyor. çevrimiçi maçlarda önemli bir rekabet avantajı elde etme yeteneğine sahiptirler.

” çocukların ve gençlerin, kaybetme endişesi, saygınlık gereksinimleri ve kamuoyu algısı da dahil olmak üzere gelişimsel zayıflıklarının kullanımı. Aynı şekilde gençleri sınırsız bir video oyunu koşu bandına sokarlar ve tüm bunlar sanal para birimiyle oyun masraflarını gizler,”

mevcut mektubu düzenler Savunuculuk grupları, ganimet kutuları, sanal para birimleri ve diğer sorunlar olduğunu akıllarında tuttular. çocukları ve gençleri kontrol etmek için kullanılan yöntemler Mevcut mektup, etkinliği “karanlık desenler” olarak açıklıyor ve Co. FUT’un bir parçası olarak kullanımlarını inceleme görevi. Son olarak, savunuculuk grubu “FUT paketlerinin çocukları ve gençleri bahis oynamaya sunduğunu” endişelendirdiğini kabul ediyor ve onları meyve makinesine benzetiyor.

.