0

S&P, Melco Resorts'un Kredisini Düşürecek

Bir Amerikan kredi notu şirketi olan S&P Global Ratings, Melco Resorts & Entertainment ve onun kredisini hızla düşürebilir. Studio City Bunun nedeni, S&P’nin Melco’nun şirketi için çok önemli bir bölge olan Makao’nun herhangi bir zamanda pandemiden hızlı bir şekilde kurtulacağına dair şüpheleridir.

S&P, Melco’nun toplu GGR’sinin COVID-19 salgınından bu yana yavaş bir iyileşme yaşadığını yorumladı. İşletmecinin azalan gelirlerinin yılsonuna kadar daha fazla para yakmayı ve daha fazla yararlanmayı tetikleyeceği yönündeki sağlam tahminler. S&P aynı şekilde Melco’nun kullanım seviyelerinin 2024 öncesinde düşme olasılığının düşük olduğunu akılda tutmuştur. Macau’nun Sıkıntıları Melco’nun İşini Sıkıştıracak

Şirket, Melco’nun kademeli olarak toparlanacağı faktörünün Makao’daki mevcut senaryodan kaynaklandığını tartıştı. Makao, operatörün ana pazarıdır ve 2019 FAVÖK’ünün 19 %’sinden tek başına sorumludur Son derece birebir aynı piyasa şimdi COVID-19 ve Çin’in sınırlayıcı sıfır-COVID politikasının zarar verici sonuçlarıyla zor zamanlar geçiriyor.

Sonuç olarak, Macau’nun genel GGR’si ufukta herhangi bir rahatlama olmaksızın aylardır düşüyor. Makao’daki mevcut COVID-19 salgını, benzersiz idari bölgenin sorunlarını ağırlaştırdı. S&P’nin tahminlerine göre, Makao 20-19 %’sine ulaşacak 2019 bu yılki kazanç. Uzmanlar, bölgenin pandemi öncesi seviyelere geri dönmesini bekliyor, bunun 2024’dan önce gerçekleşmesi pek olası değil.

Melco’nun gümüş kaplaması senaryo, Filipinler’deki organizasyonunun muhtemelen birkaç zararı azaltacağı yönünde. Uzmanlar, ada ülkesinin kıtanın önde gelen pazarlarından birine dönüşmeye hazır olduğunu tahmin ediyor.

COVID, Endüstrinin Karşılaştığı En İyi Zorluklardan Biri

Şu anda COVID, kesin tahminler yapmayı zorlaştıran bir kargaşa unsurudur. Birçoğu Çin’deki durumun gevşemesini bekliyor, ancak bu sonuç tahmin edilemez. Makul olarak, video oyun pazarı için en iyi durum, Çin’in enfeksiyonla başa çıkmak için adapte olması olacaktır. Bazıları, Asya ülkesinin gelen yolcuları endişelendiren belirli sınırlamaları kısa süre önce hafiflettiği için bunun nihai olarak gerçekleşeceğini düşünüyor.

S&P, artık Melco’nun kullanım seviyesini nasıl ele aldığını ve bunun nasıl bir performans sergilediğini takip etmeye odaklanacağını belirtti. azaltma yeteneğine sahiptir. Firma, senaryoyu takip edeceğini ve tahminlerini uygun şekilde güncellemeye devam edeceğini belirtti.

Sıralama şirketi tarafından yapılan bir açıklama, senaryoyu değerlendirmeye devam edeceğini doğruladı. S&P, Çin’in politikalarındaki değişiklikler ve ulusun Çin anakarası ile benzersiz idari bölge arasındaki seyahati nasıl idare ettiği dahil olmak üzere her türlü yepyeni bilgiyi düşünmeye devam edeceğine söz verdi.

.