0

ACCC, Meta'yı Yanlış, Yanıltıcı Ve Aldatıcı Davranışla Suçluyor

Avustralya’daki rakipler ve müşteri bekçisi dolandırıcı ünlü kripto reklamlarını desteklediği için sosyal medya devini mahkemeye çıkardığı için Meta’nın üzerinde daha fazla kara bulut var.

Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu (ACCC), daha önce Facebook olarak anlaşılan

Meta Platformlarına işaret etti ve bugün yaptığı açıklamada, işletmenin “yardımcı olduğunu” ilan etti. ve pazarlamacılar tarafından yanlış veya aldatıcı davranış ve beyanlarda yataklık edildi veya kasıtlı olarak endişelendi.”

Avustralya’da işletme sahibi Dick Smith’ten oluşan bazı popüler şahsiyetler de dahil olmak üzere onaylanmamış veya dolandırıcılık reklamlarına katılımı nedeniyle, TELEVİZYON sunucusu David Koch ve Yeni Güney Galler’deki önceki başbakan Mike Baird, ACCC Meta’yı Federal Mahkemeye götürüyor ve “yanlış, aldatıcı veya yanıltıcı davranış” ilan ediyor. ACCC Başkanı Rod Sims eyalette “Meta, platformunda yayınladığı bu reklamlardan sorumludur” dedi. “Pazarlamacıların, Facebook algoritmalarını kullanarak bir reklamdaki bağlantıya tıklama olasılığı en yüksek olan kullanıcıları reklamın açılış sayfasına kontrol etmelerini mümkün kılmak, Meta’nın organizasyonunun gizli bir parçası olduğu için sosyal medyanın bu reklamlardan kurtulmadığını” belirtti. ”

“Reklamlardan gelen açılış sayfalarına gidenler, Facebook için önemli kazançlar sağlıyor.”

Rod Sims, Sandalye, ACCC Meta kullanıcılarının, reklamlarda yer alan şüpheli bağlantılar aracılığıyla, popüler bir kamu figürünün, görünüşe göre belirli bir kripto para birimini veya kazançlı bir planı desteklediği için fiyatının tahmin edilemediği sahte bir medya gönderisine yönlendirildiğini gösteren ACCC düzeni.

“Kullanıcılar daha sonra bildirimde bulunmaları için memnuniyetle karşılandı ve sonuç olarak, kullanıcıları sahte telefona para yatırmaya teşvik etmek için çift telefon görüşmeleri gibi yüksek basınçlı yöntemler kullanan dolandırıcılar tarafından arandı. planlar.”

Rod Sims, Sandalye, ACCC

Utanç verici Eylemsizlik Meta kullanıcısının AU$650,’dan fazlasını kaybettiği ve bunun sonucunda finansal yatırım şansı olarak pazarlanan planlardan ($650,000).

“Bu utanç verici,” Sims sonuçlandırdı.

ACCC, ihlali nedeniyle Meta’ya karşı “beyanlar, ihtiyati tedbir, masraflar, masraflar ve diğer emirler” arıyor. )Avustralya Tüketici Yasası (ACL) ve

Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu (ASIC) Yasası.

ACCC’nin yasal Avustralyalı milyarder Andrew “Twiggy” Forrest, müşterilerini dolandırmak için kendi adını kullanan dolandırıcılık kripto para reklamları yayınladığı için sosyal medyayı mahkemeye çıkardıktan bir ay sonra Meta’ya karşı eylem izledi.

Geçen ay, Bankin g ve Çin’deki Sigorta Düzenleme Komisyonu, metaverse adına yasa dışı kaynak yaratmanın olası tehditleri konusunda halkı uyardı. Düzenleyiciye göre, sahte metaverse görevleri, dolandırıcılar tarafından küçük bir finansal yatırım yüksek fayda sağlayan finansal yatırım planı olarak halka sunuluyor. ile uğraşmak. Kısa süre önce yayınladığı tam yıl raporunda Meta, aktif kullanıcı sayısında, tarihinde ilk kez beklenmedik bir düşüş olduğunu ortaya koydu.

000.