0

Allwyn'in SPAC Cohn Robbins Ile Birleşmesi 3. Çeyreğe Geri Döndü

2022 yılının 2. hizmet çeyreğinde bitmesi planlanan multi milyar benzersiz fonksiyon satın alma işi (SPAC) tipi birleşme aslında şimdi 3. çeyrek için ertelenmiştir ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) hakkında.

Standart Düzenleyici İncelemeler

Allwyn Entertainment ve SPAC Cohn Robbins Holdings arasındaki 9,3 milyar dolarlık birleşme Corp ve yepyeni kuruluşun New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (NYSE) listelenmesi, Allwyn tarafından yapılan ve The Times tarafından bildirilen bir finansçı tartışmasına göre bir bekletme ile uğraşıyor.

Teklif ilk olarak Aralık’ta 2021 rapor edilen ve bir ay sonra onaylanan, ancak türbülans nedeniyle 2021 yılının 2. çeyreğinde kapanması bekleniyordu. Dünya çapındaki hisse senetleri, yakın zamanda 3. şirket çeyreği için geri basıldı.

Allwyn’in anneleri ve babası Çek milyarder Karel Komarek tarafından yönetilen KKCG Group’a göre, bekletme, temel işletmenin listeleme öncesi başvurularının düzenleyici değerlendirmesi.

Allwyn, Birleşik Krallık Ulusal Piyango’nun bir sonraki lisansı için rekabetçi bir teklifin operatörün mevcut rakiplerinden oluşan rakiplerini yendiğini gördükten sonra mevcut aylarda popüler hale geldi lisans sahibi Camelot. 2024 ile başlayarak, Allwyn 10 yıl boyunca Milli Piyangoyu yönetecektir.

2024 Ve Lisans Efsanesi Başladı

4. Ulusal Piyango lisansı seçimi ve seçim prosedüründen memnun olmayan Camelot, Birleşik Krallık Kumar Komisyonu’nu seçime itiraz edebileceği konusunda uyardı ve gelecekte düzenleyiciyi resmi olarak uyardı. Yüksek Mahkeme’ye şikayette bulunacaktı.

Nisan ayında, Allwyn’in finansörler için NYSE tartışması, Ukrayna’ya müdahalesi nedeniyle Rusya’yı rahatsız eden yaptırımların operatörü etkileyeceğini belirtmeye çalışan medya tarafından aşırı vurgulandı. , Allwyn’in sahibi Komarek ile Rus gaz devi Gasprom arasındaki önceki bağlantıların potunu karıştırıyor. Camelot tarafından sunulan dava, lisansın Allwyn’e verilmesini engellediği için prosedürle.

Birçok uzman, Eğer lisans Allwyn’e giderse ve Camelot mahkemede kazanırsa, lisansın Camelot’a geri dönemeyeceğini ve bunun yerine mevcut Milli Piyango operatörünün yaklaşık 1,2 milyar dolar tazminat beyan edeceğini akılda tutarak, prosedürün zorlanması işleri daha da kötüleştirebilir. – Komisyonun aksi takdirde mükemmel nedenlere ayıracağı nakit.

Ve Camelot’un davayı mahkemede sunarak istifa etme amacı yoktur– Kumar Komisyonu tarafından haksız yere ele alınması durumunda– ve Hatta ruhsatın kaybedilmesi durumunda işletmenin iflas edeceği anlamına da gelebilir.

.