0

MGA, Iosif Galea Ile Bağlantılarının 2013'te Kesildiğini Açıkladı

Malta Oyun Otoritesi (MGA), kısa süre önce yakalanan eski MGA uyum görevlisi Iosif Galea ile arasına mesafe koymak için bir ana deklarasyon yayınladı.

MGA, yaptığı açıklamada Galea’nın, kısa süre önce İtalya’da tatildeyken hapse atıldı, “Mart 2015 dikkate alındığında aslında Otorite tarafından kullanılmadı” ve Aralık 2007 ve Mart 2015.

Galea, MGA’dan gizli bilgilerin sızdırılmasındaki rolü nedeniyle inceleniyor , Almanya’da vergi kaçakçılığından oluşan suç faaliyetlerinden şüphelenilerek 2015 erken saatlerde yayınlanan bir Avrupa Tutuklama Emriyle tutuklandı. The Times of Malta’nın raporuna göre Galea, gözaltına alındığında ortağı ve Malta’nın önceki Başbakanı Joseph Muscat’tan oluşan bir grupla tatildeydi.

Muscat, haber yapan medya tarafından açıklama istendiğinde, şimdi video oyun uzmanı Galea ile herhangi bir bağlantıyı reddetti ve suç komplosu ve damlama şüphelisi ile aynı grupta kaldığı faktörünü tartıştı. MGA uzman bilgisi, Galea’nın “önceki birkaç aydır grupta kalan kıdemli iyi bir arkadaşın ortağı olduğu” yönündeydi.

” Daha büyük bir arkadaş grubuyla bir geziye çıkıyorduk. Muscat, grubun Galea’nın gözaltına alındığı haberini takiben tatili bitirdiğini ve “birkaç gün sonra hazırlıklı olarak Malta’ya geri döndüğünü” belirterek devam etti.

Önceki Başbakan, Galea’ya karşı asli olmayan herhangi bir tutuklama emrine aşina olmadığını da ekledi.

2015 Kara Para Aklama ve Vergi Kaçakçılığı Suçlamaları

Aynı şekilde Malta makamları tarafından halletmek için aranan Galea Farklı suçlamalarla, en az 2 diğer kutlamanın ulusu terk etmesi sağlandı. Daha önce bu ay hakkında tutuklama emri çıkarılan adaya geri dönmeden önce ilk olarak Almanya’daki sınavlarla ilgilenip ilgilenmeyeceği belli değil.

Maltalı dedektifler Galea’nın, O zamanki Piyangolar ve Kumar Kurumu için uyum görevlisi olarak görev yaparken, şimdi MGA, düzenleyiciden hassas uzman ayrıntılarını aldı ve ilgili kutlamalara iletmiş olabilir. Aynı şekilde, para aklama ve vergi kaçakçılığı suçlamalarıyla da ilgilenecek. MGA’nın bir diğer eski çalışanı, önceki inovasyon şefi Jason Farrugia, mahkemede dolandırıcılık, haraç ve kara para aklamadan oluşan bir dizi sözde suçla suçlandı. Tüm suçlamaları reddetti, ancak kefaletle serbest bırakılması reddedildi.

2015.