0

ESIC, İzleyici Hata Araştırmasını Tamamladı, Yaptırım Listesini Genişletti

Esports Dürüstlük Komisyonu (ESIC), ‘İzleyici Hatası’ ile ilgili tarihsel incelemesi hakkında bir bildiri yayınladı ve haksız bir menfaat elde etmek için bunu kullanan onaylanmış kişilerin çeşitliliğini genişletti.

Seyirci Hatasının Üç Varyantı

ESIC, 2020’da Counter Strike’ta izleyici modu hatasını kullanmak için antrenörler ve oyunculara karşı bir inceleme yayınladı. : Global Offensive (CS: GO) rakiplerine ve ilk başta dünya çapında onaylanmış 3 antrenöre karşı avantaj elde etmek için.

İnceleme devam ederken, ESIC şunu keşfetti 34 Seyirci Hatasını fiilen kullanan ve onaylanmış kişilerin listesini genişleten diğer antrenörler, ancak Ekim ayında Sergey ‘LMBT’ Bezhanov üzerindeki kısıtlamayı kaldırdı.

toplu inceleme devam etti, ESIC, İzleyici Hatasının 3 farklı varyasyonu olduğunu keşfetti: Statik Seyirci Hatası, Serbest Dolaşım İzleyici Hatası ve Üçüncü Şahıs İzleyici Hatası ve v ile ilgili bilgileri başlattı. olaylar, etkilenen bireyler ve yaptırımlar onları rahatsız etti.

Static Spectator Bug Variant

Static Spectator Bug Variant, etkilenen bireyin haritadaki rastgele konumun görünüm penceresi böcek, koçu tur başlamadan önce yerleştirir ve bireye sahip olmaması gereken bir görüş açısı açısından makul olmayan bir fayda sağlar.

ESIC, dışında 84 başkaları olduğunu tartışarak, genel olarak alternatif etkilenen 84 bireyleri belirtti. şu anda 2020 içinde onaylandı ve alternatifi orta ila yüksek düzeyde bir istikrar tehdidi olarak sınıflandırdı.

Static Spectator Bug versiyonunu tanımlayan stabilite organı, 37 maçlarda 1,37 tur için ayarlandı, ve etkinleştirildiğinde, yaklaşık 24 tur için gerçekleşti, önem 24 olası haksız menfaat turları.

Ac Eylül 2020 yaptırımları için benimsenen Yaptırım Matrisine göre ve “bu varyasyonla ilgili olarak kovuşturulan ihlallerin muhtemelen büyük doğası nedeniyle, suçlanan kişiler ESIC Üyesinden geçici olarak uzaklaştırılacaktır. suçlamaların çözülmesini bekleyen durumlar.”

Free Roam Spectator Bug Variant

Bu alternatif, etkilenen kişinin etrafta uçmasını mümkün kıldı. harita üzerinde tam kontrole sahip olmak ve kullanıcıya “rekabetçi oyun için planlanan video oyununun mekaniklerini kullanarak asla elde edilemeyecek” ciddi ve haksız bir fayda sunan bir sistem gibi görünen, “benzer bir fayda” sağlayan bir

Bu nedenle, ESIC bu ihlali sadakatsiz veya alışkanlıkları aldatmaya çalışmak ve diğer 2 versiyondan çok daha büyük olarak kabul eder ve aşağıdakiler kapsamında yaptırımları garanti eder. Davranış Kuralları’nın 2.4.4 ve 2.4.5’i, hile suçlarını açıklar ve mümkün olduğunca fazlasını sunar. 24 aylık uzaklaştırma olarak.

Ayrıca, ESIC, Ücretsiz’i fiilen kullandığı belirlenen 3 kişiyi geçici olarak askıya aldı Masrafların çözülmesini bekleyen tüm ESIC Üye durumlarından Dolaşım İzleyici Hatası varyasyonu.

Üçüncü Şahıs İzleyici Hatası Varyantı

Öncekinden farklı olarak 2 varyasyon, üçüncü şahıs varyasyonu, 2 spesifik CS: GO yarışma platformunda bir sunucu yazılımı uygulama sorunu tarafından etkinleştirildi ve etkilenen kişinin video oyununu gruplarının oyuncularının kilitli üçüncü şahıs görünümünden izlemesini sağladı.

Ve tehlikenin yoğunluğu olmasa da, ESIC, bireylerin hatanın farkında olmasına karşı tepkilerinin çok önemli olduğunu düşünüyor ve 84 raundu avantajla bitirmeyi seçen kişi, hatanın olduğu her tur için 24 günlük uzaklaştırma cezasına eşit bir yaptırım.

.