0

FDJ, Fransa'daki Ukraynalılara Destek Paketleri Sağlıyor

Fransız lotosunun operatörü Française des Jeux(FDJ), evlerindeki halk savaşından Fransa’ya fiilen ayrılan tüm Ukraynalılara yardım elini uzattı. EUR200, tutarında cömert bir katkıya sahip ülke ($203,448).

Yardım Uzun Vadeli İhtiyaçlar İçin Kullanılacak

Önemli katkı, orantısız 2 parçaya bölünecektir. AVRO180,000($,986) Bibliotheques Sans Frontières(Sınır Tanımayan Kütüphaneler), EUR’a gidecektir. ,($ ,200) ödenecek Ensemble Pour le Développement Humain(Together for Human Development).

Bibliotheques Sans Frontières, aşağıdakilerle ilgilenen bir mobil uygulamanın geliştirilmesini finanse edecek. Fransız toplumuna girmeye çalışan Ukraynalı mültecilerin uzun süreli gereksinimleri. Ukraynaca konuşan ve Ukrayna kültürünü tanıyan, Ukraynaca bilen Fransız uzmanlarla işbirliği içinde kurulmaktadır.

Mobil uygulamanın odak noktası öncelikle Fransızca öğrenme eğitim materyalleri olacaktır. Ukraynalı mülteciler Fransızca keşfetti. Aynı şekilde, mültecilerin Fransız toplumuyla birleşmesini destekleyen ürünlerden oluşacak. FDJ’den bir temsilci malzeme hakkında daha fazla bilgi paylaştı:

Örneğin, , Fransız sosyal yasaları ve çocukların eğitimi veya iş aramak için gerekli idari tedaviler hakkında kısa makaleler bulun

FDJ temsilcisi Mobil uygulama şu anda test süresindedir ve FDJ, 2 ay içinde piyasaya sürüleceğini tahmin ediyor. Büyük ihtimalle Eylül ayında daha geniş kitlelere sunulacaktır.

Kültürel Faaliyetlere Gitmek İçin Bağıştan Küçük Bir Kısmı Kalan EUR20,($,183 büyük EUR200, ($203,552) katkı, krizin başladığını düşünerek Fransa’ya ait Ukraynalı mültecilerle uğraşan Ensemble Pour le Développement Humain (Together for Human Development) adlı yardım kuruluşuna gidecek. Hayır kurumu fonları Fransızca dersleri vermek için kullanmaya hazırlanıyor, ancak aynı şekilde kültürel faaliyetlere odaklanan sosyal kaçamaklar düzenlemek için. Nakit ayrıca Ukraynalıların sağlık ve eğitimini desteklemeyi amaçlayan atölyelere yönlendirilecektir.

FDJ Corporate Foundation Başkanı ve yönetim müdür yardımcısı, Charles Lantieri, aslında savaş başladığında FDJ’nin Kızıl Haç’ın çalışmalarına EUR200,($203,552). Bu miktar, Fransa’ya gelen mültecilerin acil ihtiyaçları için kullanıldı. FDJ şimdi daha sürdürülebilir bir yönteme yardımcı olmaya çalışıyor, mültecilerin uzun vadede sahip oldukları gereksinimleri, onların yepyeni hayatlarına geçmelerine yardımcı olacak şeyleri gözetiyor. Lantieri, bu hedefleri 2 hayır kurumunu destekleme faktörü olarak belirtti.

.