0

Filipinler Harekete Geçilmesi Gerektiğini Anlıyor Ama Hâlâ E-Sabong'u Seviyor

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, bir sınır çizilmesi gerektiğini anlıyor – bunun vergi kazançları pahasına olup olmayacağından tam olarak emin değil. Ancak ülkesindeki e-sabong çekiciliği son 2 yılda arttı, ancak bu nedenle yetkililerin bazı büyük cezai suçları ihmal ediyor olabileceğine dair çok sayıda rapor var.

E-Sabong Ateşli Olmaya Devam Ediyor Konu

Bunlar arasında kaybolmalar ve en yakın zamanda, bir e-sabong mali yükümlülüğünü karşılamak için bebeğini rehin bırakan bir kadın var. Bu olayların ışığında, Başkan Duterte, Filipin Ulusal Polisi ve Ulusal Soruşturma Bürosu’ndan oluşan yetkilileri 150 kaybolmalarına ilişkin bir inceleme başlatmaya çağırdı. e-sabong etkinliklerine giden kişiler. Ülkenin video oyunları işletmesi PAGCOR’u da kolluk kuvvetleriyle birlikte çalışması için görevlendirdi.

Ancak Duterte, ülkesinde oyun oynamayı sınırlamak için çeşitli önlemler almış olmasına rağmen, faaliyeti sona erdirmek istemiyor. . Ancak Duterte, Filipinler merkezli bir medya kuruluşu olan Inquirer’a tam bir kısıtlamanın riskli olacağını bildirdi. Bu, pragmatizmi ve cumhurbaşkanının kutsaması olsun ya da olmasın e-sabong’un var olmaya devam edeceği gerçeğinin farkındalığını ortaya koyuyor. tüm bireyler için güvenlidir. Hatta röportajda şöyle demişti:

“Benim için hemen cevap vermedim ve askıya alınması için baskı yaptım. federal hükümetin bu tür video oyunlarının çevrimiçi olmasına izin vermekten elde ettiği kazançlar. Sorun şu ki, kumarbazları kontrol edemiyorsunuz.”

Filipinler Başkanı Rodrigo Duterte Faaliyetin, kârın gerekli olduğu bir zamanda devlet kasası için önemli bir sent yarattığı tahmin ediliyor.

PAGCOR, el altından bahis oynamayı kısıtlamak ve aynı şekilde ekstra gelir getirmek için geçen Mayıs ayında e-sabong yarışmalarını yasalaştırmayı seçti.

Etkinlik, görünüşe göre ülkenin vergi memuruna 150 milyon dolar getiriyor ve bu en etkili olanlardan biri.

E-sabong aslında vergi ödemek zorunda olmayan ve vergi ödemeyi planlamayan çok sayıda lisanssız sitenin genişlemesini gördü. Filipinler’in e-sabong pazarını tamamen temizleyene ve onu ilk lokasyonda yönetmekten en büyük finansal avantajları elde edene kadar uzun bir yöntemi var.

.