0

Filipinli Yetkililer Meta'ya Uyulması İçin Son Temyizde Bulundu

Filipinler İçişleri ve Yerel Yönetim Departmanı (DILG), Meta’yı ülkedeki operasyonlarının her zaman tüm Filipin yasaları, yönergeleri ve politikaları ile onaylanması gerektiği konusunda uyarmak için Çarşamba günü bir bildiri yayınladı.

Filipinli Yetkililerin Talebini Görmezden Gelmek

DILG adına konuşan bakanlık Müsteşarı Jonathan Malaya, Meta’ya ulus içinde çalışırken sahip olduğu yasal sorumlulukları hakkında tavsiyelerde bulundu. Yasak olmasına rağmen bireyleri e-sabong’a devam etmeye teşvik eden Facebook sayfalarının, gruplarının, hesaplarının ve web sitelerinin kaldırılması.

” Kendilerine fiilen gönderdik Bireyleri yasadışı çevrimiçi sabong oynamaya motive eden Facebook sayfalarının, gruplarının, hesaplarının ve web sitelerinin listesi, ancak ana etkileşim ve kamu temyizlerinden bağımsız olarak Meta Platforms, Filipin makamlarının talebini gerçekten göz ardı etti.”

Jonathan Malaya, Müsteşar, DILG Mayıs başında, o zamanki Başkan Duterte ülkeye rutin bir konuşma sırasında ulusun e-sabong’u ve dünyanın her yerindeki tüm yerleri durduracağını açıkladı. ulus kapanmalı, popüler horoz dövüşünü başarılı bir şekilde yasa dışı kılarak, cinayetler ve bireylerin kaybolmaları açısından yıkıcı etkilerini açıklayarak.

O zamandan beri, e-sabong, askıya alınmadan bağımsız olarak karaborsaya devam etti. PAGCOR tarafından e-sabong yerlerinin ruhsatlarının alınması ve düzenleyici kurum, Filipin Ulusal Polisi ile ortaklaşa, yasaklı savaşların nasıl ele alınacağına dair kapsamlı bir niyet başlattı.

Bunun ilk adımı olarak PAGCOR, yasaklı e-sabong yarışmaları hakkında aktif olarak bilgi paylaşabilecek sitelerin, sosyal ağ sayfalarının ve projelerin bir listesini geliştirdi.

Eylemsizlik Tantamount Yasadışı Faaliyetlere Müsamaha Göstermek

Esasa rağmen Meta’ya gönderilen uyarı, “Belirtilen hesaplar hala çalışır durumda” diye devam eden Malaya, işletmenin halen Cumhurbaşkanlığı yönetmeliğine ve değiştirilmiş Horoz Dövüşü Yasasına aykırı olduğunu ve talebe tepki vermekte bile tenezzül etmediğini ortaya koydu.

” Bu Departmanın, Filipin Ulusal Polisinin ve diğer federal hükümet şirketlerinin sayfaları, hesapları ve motive edici diğer bağlantıları kaldırma talebi üzerine devam eden hareketsizlikleri. bireylerin, platformlarında yasaklanmış faaliyetlere dayanan yasa dışı e-sabong miktarlarından satın almaları.”

Jonathan Malaya, Müsteşar, DILG Malaya, hareketsizliğin Filipin Yasası’nın yanı sıra Facebook’un kendi mahalle gereksinimlerinin de ihlali olduğunu belirterek daha da ileri gitti: Meta bu bildirimi dikkate almalı son bir ilgi olarak belirtilen sayfalardan, gruplardan ve hesaplardan kurtulun. Sosyal medya devini yaptırım eylemi ile tehdit etmekten geri durdu.

DILG’nin açıklaması, sosyal ağlarda yasaklanmış her türlü e-sabıkalı en sonunda durdurma çabaları için genel halktan yardım istenerek sona erdi. bu “çok sayıda insanın hayatını mahveden sosyal tehdit” geçmişte kaldı.

.