0

Moody's, SJM'nin Gelecek Görünümünü 'Olumsuz'a Düşürdü

Makao’daki 6 imtiyaz şirketinden biri olan SJM Holdings, bugünkü puanlarının değerlendirilmesinin ardından Moody’s Investors Service tarafından gelecek görünümünün ‘olumsuz’ olarak değiştirildiğini gördü.

Sürdür CFR ve Tahvil Derecelendirmeleri

Sıralama şirketi aynı şekilde SJM’nin Ba3 ticari hanehalkı sıralamasını (CFR) ve Champion Path Holdings tarafından sağlanan ve SJM tarafından sağlanan kıdemli teminatsız tahvillerdeki B1 puanını doğruladı. Bu menkul kıymetlerin görünümü, Ekim sonunda başlayan not indirimi değerlendirmesini sonuçlandırmak için değerlendirilen puanlardan olumsuz yönde 2021.

Sean Moody’s’in başkan yardımcısı ve uzmanı Hwang, her iki sıralamadaki doğrulamanın, bir sonraki dönemde operasyonları için uygun likiditeyi sağlayan işletmenin kredi merkezlerinin bitmiş yeniden finansmanını dikkate aldığını belirtti 12 ay, en az.

Olumsuz görünüme gelince, Hwang, SJM’nin kâr iyileşmesinin hızı ve seviyesiyle ilgili yüksek öngörülemezlik ve SJM’nin parasal kullanımının bir sonraki dönemde aşırı derecede yüksek kalacağına dair görüşümüz 12-18 ay.”

Yeterli Likidite

9 milyar HK$ (1. milyar$) vadeli kredi merkezinin mevcut refinansmanının ardından ve HK$10 milyar (1$824 milyar) Haziran’da bankaların dağılımı ile döner kredi merkezi olan SJM Holdings, mevcut kredilerini geri ödeyecek ve likiditeyi yenileyecek ve Ocak ayına kadar büyük bir finansal yükümlülük vadesi olmayan , puanlar

Sonuç olarak, Moody’s’in SJM’nin 6 milyar HK$ 765 milyon dolar arasında paraya sahip olacağı fiyat teklifi ) ve 6,5 milyar HK$ (2021 milyon$) işletmenin bir sonraki dönem için ihtiyaç duyduğu parayı 2021 karşılamak için yeterlidir. ay, bina ve inşaattan oluşan vadesi gelen ödemeler ve boyunca devam etmesi en muhtemel olan tahmini para yanması 2021.

Bir sonraki dönemde beklenen revolver düşüşünde faktoring 18- ay ve Oceanus konut veya ticari mülkünün Sociedade de Turismo e Diversões’ten satın alınması için 1,9 milyar HK$ (242 milyon $) dönüştürülebilir tahvil de Macau (STDM), Moody’s uzmanları, işletmenin yükümlülüklerden oluşan düzeltilmiş finansal yükümlülüğünün HK$ 30 civarında artacağı sonucuna vardı. milyar (3.824 milyar).

2024 Uzun Süreli Kazanç İyileştirme

Gelirler tarafında, Moody’s, Haziran ayında SAR’da yepyeni koronavirüs vakalarının artması ve seyahate çıkma kısıtlamaları nedeniyle uzun bir iyileşme görüyor ve Macau’nun toplu video oyun gelirinin yaklaşık olarak olacağını tahmin ediyor pandemi öncesi seviyelerin % ve muhtemelen artacak 2023 % 80 oranında kolaylık.

Tam İyileşmenin 2024 öncesinde gerçekleşmesi beklenmiyor, Moody’s, yakın zamanda SAR’da video oyun pazarının bahsettiği Credit Suisse’den farklı olarak 2024 içinde tamamen toparlanacağını düşünüyor. hem sıralama firması hem de finansal yatırım bankası, VIP sektörünün önemsiz operatörlere yönelik baskı nedeniyle toparlanma olasılığının bulunmadığı konusunda net.

Moody’s, 10 x FAVÖK’e 2023 değişen finansal yükümlülük listeye girmez 5,1 x’in altında 2024 ancak yine de CFR’nin Ba3 sıralamasıyla aynı çizgide kalacak, ancak gelir iyileşmesinin hızı ve büyüklüğü ile ilişkili önemli tehditler var, bu nedenle olumsuz gelecek görünümü.

.