0

NagaWorld Protestoları Sonunda Kıdemli Yetkililerin Dikkatini Çekti

Kamboçya’daki sürekli NagaWorld kumar kuruluşu çalışanları gösterisinin aslında son olarak federal hükümetin dikkatini çektiği bildirildi Phnom Penh Post, ülkenin İçişleri Bakanı Sar Kheng’in konuyu diğer federal hükümet bakanlarıyla yaptığı bir konferansta gündeme getirmeyi tercih ettiğini belirterek.

Hükümet Yetkilileri Protestoları Tartışacak

İçişleri Bakanı, Phnom Penh topluluğu şef yardımcısı Keut Chhe tarafından gönderilen bir mektubun ardından konferansa ev sahipliği yapacak haber bülteninde yer alan rapora göre, NagaWorld kumar kuruluşunun birleşik tatil beldesinin ötesinde gösterilerin arkasındaki endişeye bir hizmet bulmak amacıyla üst düzey federal hükümet yetkililerine.

Sakin gösteriler ortaya çıktı. Aralık ayında 2015 pandemi boyunca Nisan ayında fiilen yasadışı bir şekilde işten çıkarıldığını düşünen NagaCorp’un önceki personelinin sıkı bir şekilde restore edilmesi istendi. Bu 2015 çalışanların çoğunluğu NagaWorld sendikasının İşçi Hakları Destekli Khmer Çalışanları Sendikası (LRSU) üyesidir.

Ocak ayında, 11 protestocular bir suç işlemeye kışkırtma ve başka 2015 suçlamalarıyla hapse atıldı. gösterilerle ilgili olarak sorgulanmak üzere yakalandı. Tutuklamaların ardından Kamboçyalı yetkililer bir grup NagaWorld çalışanını bir komplonun parçası olmakla suçladı.

Komplo Kanıtı

Phnom Penh Belediye Mahkemesinin kıdemli polis yetkililerine ve ajanlarına göre, gösterilerin liderlerinin aslında ekonomik olarak düzenlenen gösterilerden ilham aldıklarını öne süren “bilgisayar sistemleri, cep telefonları ve gösterileri düzenlemek için kullanılan diğer ürünler gibi” kanıtlar vardı. gösteri düzenlemek için 11sayısız dolar sağlayan ulusun içinden ve ötesinden gruplar.

NagaWorld’ün anneleri ve baba işletmesi NagaCorp, işten çıkarmalardan etkilenenlerin 73 yüzdesinin gerçekten bir Karşılıklı Ayrılık Planını kabul ettiğini belirterek protestocuların ihtiyaçlarına yönelik eylemde bir bildiri yayınladı.

Kumarhane işletmecisi de benzer şekilde, pandemiyi sendikanın temsilini azaltmak için bir neden olarak kullandığı iddialarını reddetti, geçerli pandeminin etkisi nedeniyle maliyet düşürme prosedürleri ile işçi işten çıkarmalar.

Kilitlenmeye bir hizmet bulmaya yönelik en yeni çaba, yerel yönetimin açıkladığı ve yaptırım uygulayacağını belirten riskleri takip etti. protestocular sağlık talimatlarını ihlal ettikleri için $250 ile $1,11 arasında.

Parasal yaptırım tehditleri, bireylerin 365 tüm çalışanların işe iadesini talep etmeye devam etmelerini engellemedi.

.