0

Önceki CEO, Jersey Kumar Komisyonu Tarafından Futbol Endeksi Nedeniyle Kara Listeye Alındı

Football Index’in eski CEO’su Adam Cole, Jersey Kumar Komisyonu tarafından istenmeyen kişilik olarak adlandırıldı ve düzenleyici, bunun nedeni olarak yöneticinin önceki performans geçmişinden bahsetti. Bu kararın bir sonucu olarak, Cole, bir ana basın açıklaması kontrol edildiğinde, komisyon kuruluşu tarafından onaylanan herhangi bir pozisyonda yer almayabilir. Açıklama, Cole’un herhangi bir pozisyon alamayacağı düşünülerek ilk tarih olan 6 Nisan’a geri alındı:

” 6 Nisan Çarşamba gününden itibaren , Bay Cole’un, komisyon tarafından akredite edilmiş herhangi bir işte, kullanılmış olsun ya da olmasın, herhangi bir pozisyonda herhangi bir girişimde bulunması veya kendisini sürdürmesi yasaktır.”

Jersey Kumar Komisyonu Cole, işletmenin sayısız müşteri açık bahsini kaybettiği süre boyunca Futbol Endeksi ile ilgilidir. Parasal çöküşün meydana geldiği sırada daha önce başkanlık görevinden ayrıldıktan sonra başkan olarak çalışıyordu.

Efsanenin bir kısmı, birçoğunun suçladığı Birleşik Krallık Kumar Komisyonu’nun aslında suçlandığı iddialarıyla sonuçlandı. Müşterilerin ve bazı yasa koyucuların önerdiği Football Index’in anne ve baba işi BetIndex’in hızlı gelişimine göz kulak olmak büyük ilgiyi hayal kırıklığına uğrattı, üzücü sonucun ilk lokasyonda gerçekleşmesinin nedenleri arasındaydı.

Futbol Endeksi skandalı, bireylerin Birleşik Krallık Kumar Komisyonu’nun kaldırılmasını ve yerinde yepyeni, “daha sorumlu” bir düzenleyicinin kurulmasını talep ettiğini bile gördü. Komisyon çoğunlukla en son CEO’su Andrew Rhodes’un görevi altında kalmak için burada.

Parasal çöküş, işin profesyonel sporcu verimliliği ve medya üzerindeki temettüleri büyük ölçüde en aza indirmesi gerektiğini ortaya koymasıyla başladı. koruma. Bundan kısa bir süre sonra, işletme yönetime girdi ve Malcolm Sheehan QC tarafından incelendi, bu da işletmenin başarısızlığına ve müşteri fonlarının kaybına İngiltere bahis pazarının en önemli düzenleyici başarısızlıkları arasında denilmesine neden oldu.

Jersey Kumar Komisyonu fiilen hızlanmış olsa da, Birleşik Krallık Kumar Komisyonunun bugün harekete geçmesi için anında bir hazırlık yoktur. Yöneticilerin lisanslarının askıya alınması, eyalet komisyonlarının kumar kuruluşu şirketlerini yöneten kişileri ciddi şekilde mükemmel bir şekilde kontrol ettiği Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekten tipiktir.

.