0

Önceki Penn National Çalışanı, USA SEC Tarafından İçeriden Bilgi Ticaretiyle Suçlandı

Daha önceki bir yazılım uygulama mühendisi, SEC’in şirketin gelecekteki satın alma stratejilerine dayanan göz ticaretini gerçekten ele geçirdi.

İçeriden öğrenen Alım Satım Karşısında Alım Satım

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Penn Interactive Ventures’ın (PIV) önceki arka uç mimarisi direktörü David Roda’yı ücretlendirdiğini açıkladı, yaşlı 36, uzman ticaret ile. Ücretler, işletmenin Score Media ve Gaming’i satın almasından kaynaklanır. Devralma Temmuz ayında 762 2 milyar dolarlık para ve hisse karşılığında açıklandı. SEC’e göre, ana açıklamaya göre haftalar ve günlerde Roda, henüz halka sunulmayan şanslı bilgilere dayanarak sorumluluklarını ihlal etmeye devam etti.

İhlal endişeli olan, Roda’nın Score Media’daki 500 parasız arama seçeneklerini gerçekten satın alması ve aslında bahşiş bile verdiği bildiriliyor. 375 Score Media hisselerini satın alan arkadaşı Andrew Larkin. Larkin de aynı şekilde SEC tarafından suçlanıyor. Sorun Philadelphia’daki federal bölge mahkemesine sunuldu.

SEC Şikayeti

SEC’in şikayetine göre ve komisyon tarafından açıkça akılda tutulduğu üzere, “Penn National ve Score Media tekliflerini açık bir şekilde açıkladıktan sonra Score Media’nın hisse senedi oranı neredeyse 80 yüzde arttı, ” ve daha sonra Roda ve Larkin, kısa süre önce elde ettikleri varlıklarını “$60, için teklif ettiler. ve 5,602, sırasıyla.” Roda’nın $000, için arama alternatiflerini fiilen edindiği belirtiliyor. , “yasadışı” gelirlerini x000 getirisinden fazla hale getirerek .

Roda ve Larkin ikisi de Philadelphia’lı ve şimdi de aynı suçlamaları paylaşıyorlar– Birleşik Devletler menkul kıymetler yasalarındaki dolandırıcılık karşıtı düzenlemeleri çiğnemek. SEC’in açıklamasına göre, Amerika Birleşik Devletleri Pennsylvania’nın Doğu Bölgesi Savcılığı aslında benzer şekilde bağımsız olarak Roda’ya karşı suç duyurusunda bulundu.

Roda’nın ihlalden tamamen haberdar olduğu bildirildi. dolandırıcılıkla mücadele düzenlemeleri. Buna ek olarak, SEC’e göre, aslında “ödemeyi, peşin hüküm faizini ve bir sivil suçlamayı” kabul etti. Larkin’e gelince, o da aynı şekilde aynı emri kabul etti ve suçlamaları şu anda belirlendi– $,000, Roda’lar ise Mahkeme tarafından daha sonra belirlenecek. Tüm yerleşimler hala Mahkeme onayını bekliyor.

Oyun Sektöründe Daha Fazla İçeriden Öğrenenlerin Ticareti Haberleri

Bir haftadan biraz daha uzun bir süre önce, 7 Haziran’da, İsveçli bir çevrimiçi video oyun operatörü olan LeoVegas’ın, tahmin edilen uzman ticareti için İsveç Ekonomik Suç Kurumu’ndan (SECA) bir inceleme altında olduğunu ortaya çıkardı. Haber, ABD merkezli MGM Resorts’tan kaynaklanan 607 milyon dolarlık bir başka olası satın alma anlaşmasının ışığında geldi. LeoVegas yönetim kurulu, Ağustos’ta sona eren onay süresi ile tüm yatırımcılarına anlaşmayı kabul etmeleri için bir şirket önerisinde bulundu2022 Bunun karşısında, LeoVegas aslında bunu açıkça kullandı. sürekli incelemede “yetkililere tam yardım ediyor”. Bu şüpheli MGM-LeoVegas durumu hakkında daha fazla bilgi.

Bilirkişi alım satım iddiaları ve MGM konusunda, kısa süre önce daha olumlu bir haber ortaya çıktı ve Barry Diller’ı endişelendirdi. MGM Resorts’taki en büyük kurumsal olmayan yatırımcı olan InterActiveCorp’un (IAC) başkanı ve % 000 hissesi var. Diller, Activision’ın Ocak ayında Microsoft tarafından satın alınmasının ortasında sözde uzman ticaretine karışmıştı. Teklifin gerçekleşmesinden sadece birkaç gün önce, o, üvey oğlu ve diğer patron David Geffen, sözde Activision Blizzard hissesini satın alarak yaklaşık $60 kazanıyorlardı. teklif açıklandıktan sonra milyon. Diller, bunun “sadece şanslı bir bahis” olduğunu belirtti. Mayıs ayında düzenleyiciler. Nevada Oyun Komisyonu, Diller’a 2 yıl için asgari bir lisans yetkilendirdi ve komisyon üyeleri, “Diller’e Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna uyarken sınırsız bir video oyun lisansı vermekten hoşlanmadıklarını” belirterek, bu tür faaliyetlerle ilgili suçlamaların bile büyük ölçüde endişe verici olduğunu belirtti. video oyun pazarında.

.