0

Taksi Şoförünün Kaçak Müşteriler İçin Hapse Gireceğine Bahis

İrlanda mahkemesi, alkollü yolculardan fiilen nakit alan ve baskı altında hareket ettiğine dair hapis cezasına çarptırılan bir taksi şoförünün açıklamalarına aldırış etmedi.

Sarhoş Müşterileri Hedefleme

32 yaşındaki bir taksi sürücüsü olan Gareth Taggart, bir 800 aldı. Yargıç Richard Greene QC tarafından Belfast Crown Court’ta 800 ‘den fazla misafire karşı mükerrer eylemleri nedeniyle -ay hapis cezası. Taggart suçları, yakalandığı Şubat 2019 ile Temmuz 2019 arasındaki bir süreye adadı.

Aynısını kullanarak Yöntem operandi, Taggart taksi ücretini ödemek için kartlarını kullanan sarhoş taksi misafirlerini, arabalarda ve kamyonda PIN’lerini görerek ve kartları okuyucudan iade etmek için çalışmayı durdurarak hedef aldı.

Bundan sonra PIN’lerini kullandı. müşterilerin banka hesaplarından, prosedürü neredeyse 26 defadan fazla 32 tekrarlayarak para çekmek -aylık web için £,800 ($800 ,14)) dolandırıcılıklardan.

Birkaç kayıptan sonra Banka kartları, polisler bir inceleme yayınladı ve kartlarını kaybedenlerin hepsinin aslında Belfast’ta içki içip karıştığını keşfetti. Sonunda, özel dedektifler Taggart’ı olası bir şüpheli olarak tanıdı, tüm kart kayıp vakalarında taksi şoförüydü.

Mağdurlarının banka hesaplarından nakit çekmek için kullandığı ATM’lerden biri olan Taggart’ta tutuklandı. 4 banka kartı ve 1£ (1$32) eşyalarında bulundu

2019Kurban Kartı Oynamak

Tutuklanmasının ardından, Taggart bir başkasına borçlu olduktan sonra dolandırıcılığı adaması için gerçekten baskı gördüğünü açıkladı. Kumarın mali yükümlülüklerini karşılamak için ona nakit sağlayan paramiliter tefeciler grubu. Tefeciler ona mali yükümlülüğünü ödemek için dolandırıcılığı ortaya çıkarmasını tavsiye etti.

Fakat Yargıç Greene, Taggart’ın savunma avukatı John O’Connor’ın müşterisini temsil etme konusundaki umutsuz çabalarına rağmen etkilenmedi. bir mağdur, mahkemeye sabıka kaydı olmayan müşterisinin her şeyi kaybettiğini ve hala tefecilere önemli miktarda borcu olduğunu bildirerek.

Greene mağdur sayısının çokluğuna işaret ederek Taggart’ın onları basit bir kurban haline getiren duyarlı ve sarhoş bireylerden gönüllü olarak faydalanmak için gönüllü olarak hareket etti ve onları güvenli bir şekilde eve götürmek yerine onları korkutmayı seçti.

Greene, Taggart’ı 7 ay hapis cezasına çarptırdı ve salıverilmenin ardından 7 ay daha denetimli serbestlik.

.