0

ITIA, Vernier Quinteros'u Tenis Maçlarını Düzelttiği İçin Yasakladı

Şili’den uzman bir tenis oyuncusu olan Michel Vernier Quinteros, aslında maçları tamir etmekle suçlandı. Sonuç olarak, Uluslararası Tenis Dürüstlük Ajansı(ITIA) onun önümüzdeki birkaç yıl boyunca ustaca oynamasını yasakladı.

ITIA çok İlk önce Vernier Quinteros’tan şüphelenmeye başladı, ona geçici bir kısıtlama getirdi. Bu, bu yıl Mart’ta 31 gerçekleşti ve şimdi asıl uzaklaştırılmasının başlangıç ​​tarihi olarak işlev görecek.

Kısa bir incelemeden sonra tenisçi, bir şike dolandırıcılığına katıldığını itiraf etti. 2018’daki birkaç video oyununu tamir etmesi için kendisine para ödendiğini doğruladı ve aynı şekilde diğer dolandırıcılıklara da aldırmadı.

2029 Vernier Quinteros Birkaç Kuralı İhlal Etti

ITIA, Vernier Quinteros’un Birliğin 3 kuralını ihlal ettiği sonucuna vardı. Oyuncunun ilk ihlali, başka bir kişinin bahsinin sonucunu etkileyen bir aktivitede yer almasıydı. Tenis Yolsuzlukla Mücadele Programının en güncel varyasyonuna göre, bahislerin sonuçlarını etkilemek kesinlikle yasaktır.

Ayrıca, oyuncu aynı şekilde uzmanların teklif vermemesinin yasak olduğunu belirten başka bir kuralı ihlal etti. oynarken en iyileri. Buna ek olarak, oyuncular bir video oyununu nakit veya başka avantajlar için satamazlar.

Son olarak, Vernier Quinteros diğer dolandırıcılıkları bildirmemekle suçlandı. TACP’ye göre, oyuncular herhangi bir şüpheli etkinliği mümkün olan en kısa sürede bildirmelidir.

İnceleme sonucunda, Vernier Quinteros aslında yedi yıllık bir kısıtlama aldı ve mümkün olmayacak. Ağustos ayına kadar oynamak için 30,2029 Ek olarak, oyuncunun para cezası ödemesi gerekecek. Elden Çıkarma Teklifi yapısı uyarınca, Vernier Quinteros $000,000, yarı para cezasına çarptırıldı.

ITIA için Yoğun Bir Yıl

Bu yıl aslında yoğun bir yıl oldu ITIA. Otorite aslında uzman tenisteki dolandırıcılıkları cezalandırmaya çalışıyor. Bu aslında çeşitli oyuncuların ve hakemlerin Dernek tarafından kontrol edilen durumlarda yer almalarını yasaklamak için tetikledi.

Birkaçını aramak için ITIA, Ocak ayında Perulu profesyonel Mauricio Echazú’yu maç üzerinden yasakladı. – iddiaları sabitleme. Nisan ayında ITIA, ABD’li profesyonel bir sporcu olan Adam El Mihdawy’ye geçici bir uzaklaştırma verdi. Düzenleyici, oyuncuyu incelemeye ve dolandırıcılığa dahil olup olmadığını doğrulamaya yemin etti. Mayıs ayında, ITIA dünyanın en önemli şike çetelerinden birini etkili bir şekilde bastı ve çeşitli oyuncuları cezalandırdı.

Ne yazık ki, video oyunları oynayan oyuncular, oyunun istikrarı için tek tehlike değil. Spor. Aynı şekilde elektronik cihazlarına yanlış reytingler atayarak maçların sonuçlarını etkilemeye çalışan birçok yozlaşmış hakem var. Bu, yakın zamanda ana tenis maçlarına katılması yasaklanan 3 Tunuslu hakem için geçerliydi.

.