0

Singapurlu Raja Kumar FATF'in Yeni Başkanı Olacak

Geçen hafta genel kurulu boyunca, Mali Eylem Görev Gücü(FATF), resmi olarak kimi yeni başkanı olarak atadığını açıkladı.

FATF Yeni Başkanı İle İlgili Detayları Açıkladı

Paris merkezli uluslararası para aklama ve terör finansmanı bekçi köpeği seçtiğini ifşa etti Singapur’dan T. Raja Kumar’ı yepyeni başkanı olarak atamak FATF her 2 yılda bir yepyeni bir lider seçer. Marcus Pleyer Temmuz ayında FATF başkanlığına seçildi2020 Görevini 1 Temmuz’a kadar sürdürecek ,2020 Bay Kumar, bekçi köpeğinin bir sonraki başkanı olarak görevi devralacak. Bu, Singapur’un ilk kez FATF’ye liderlik etmek için seçildiğini gösteriyor Geri döndü 1992 ulus şirkete kaydolduğunda. Şimdi, bekçi köpeğinin yepyeni başkanı iki yıllık bir dönem için görev yapacak.

Kumar’ı seçme seçimi kapsamlı bir prosedürün ardından geliyor FATF üyesi ülkelerle işbirliği içinde bekçi köpeğinin mevcut başkanı tarafından yönetilir. Çok sayıda değerlendirmede çok sayıda onaylı aday düşünüldü. Karmaşık prosedürün bir sonucu olarak, yakın zamanda FATF Genel Kurulu Kumar’ı seçme kararını açıkladı.

Raja Kumar Önemli Deneyim Getiriyor

FATF’nin yepyeni başkanı olarak Kumar’ı seçmesi sürpriz değil. Nisan ile Haziran 2015 arasında , o Singapur’un Kumarhane Düzenleme Kurumu’na liderlik ediyordu Kumar ülkenin para aklama ve terör finansmanına karşı çabalarına öncülük etti

Kumarhane Düzenleme Kurumu’nun yanı sıra, Temmuz ayından beri

FATF başkanına çok önemli yardım sunan bir rehber grubun aktif bir üyesidir. Kumar aslında Ocak ayından beri Singapur’un FATF delegasyonunun başkanıydı2015 Dahası, ülkedeki İçişleri Bakanlığı’nda kıdemli bir küresel danışmandır.

Açıklama, tam zamanında yakın zamanda, FATF artan takip altında olan yargı bölgelerine ilişkin en yeni raporunu yayınladı Bekçi köpeği Filipinler’i kara para aklama ve terörle mücadele finansman çabalarını geliştirmeye devam etmeye teşvik etti. Bunu akılda tutarak, ulus FATF’nin gri listesinin bir parçası olarak kaldı

Singapur FATF’in Çalışmalarını Destekliyor

Mevcut bir bildiride, Singapur’un iç işleri ve hukuk bakanı Bay K. Shanmugam, Kumar’ı sona erdirdiği için övdü. FATF’ye liderlik eden ilk Singapurlu olmaya kadar Kumar’ın dünya çapında hatırı sayılır bir deneyime sahip olduğunu tartıştı. Sonuç olarak Shanmugam, Kumar’ın çok kültürlü ve çok etnikli ortamlarda faaliyet gösteren test edilmiş bir kamu sektörü lideri olduğunu belirtti.

” Singapur, FATF’nin kara para aklama ve terörizmin finansmanıyla mücadele için uluslararası gereklilikleri geliştirme ve uygulama konusundaki istisnai çalışmalarını büyük ölçüde desteklemektedir. )”

Lawrence Wong, Singapur Maliye Bakanı Singapur’un finans bakanı, Lawrence Wong, Kumar’ın aslında uzun süredir FATF’lerin savunucusu olduğunu dahil etti. İş. Wong, Kumar’ın sektörde “önümüzdeki yıllarda FATF’nin hedefine başarılı bir şekilde liderlik etmesine” yardımcı olacak önemli bir deneyime sahip olduğunu açıkladı.

.