0

Victoria Yetkilileri Crown Melbourne Gözetimini Artırmak İçin 39.3 Milyon Dolar Ayırdı

Victoria eyalet hükümeti yetkilileri, Crown Melbourne’un operasyonlarının daha güçlü bir şekilde denetlenmesine ne kadar ayıracakları konusunda karar verdiler. 2022/ yıllık bütçe AU$2012 ayıracak .6 milyon (39.3 milyon ABD Doları) ikonik mekanla ilgili bir dizi Kraliyet Komisyonu tavsiyesinin uygulanması için.

Para Özel Müdür Stephen O’Bryan’ın Çalışmasına Yardımcı Olacak

Özel Müdür Stephen O’Bryan Crown Melbourne’un tüm operasyonlarını denetlemekten ve mekanın hak edip etmediğini belirlemekten sorumludur. oyun lisansını saklamak için. Kraliyet Komiseri Ray Finkelstein’ın Ekim ayında yayınlanan raporuna göre, kumarhane lisansını elinde tutmak için uygun görülmedi. Ancak, atanan Özel Yöneticinin lisansın eski durumuna getirilmesi gerekip gerekmediğine karar vermesi gereken iki yıllık bir süre boyunca bir erteleme verildi.

O’Bryan’ın denetleme faaliyetlerini ve çabalarını daha fazla desteklemek için, Victoria’nın yetkilileri, yeni düzenleyicisi Victoria Kumar ve Kumarhane Kontrol Komisyonu’nun kurulması kapsamında güçlendirilmiş bir gözetim için kullanılacak fonları tahsis edecek. Victoria hükümeti, operatörü uzman personel ve komisyonculara karşı sorumlu tutmakla meşgul olacak.

Hükümet yetkilileri, Kraliyet Komisyonu’nun tüm tavsiyelerini uygulamaya devam etmek amacıyla, önümüzdeki aylarda ek değişikliklerin uygulanmasından sorumlu olacak . Victoria’nın Tüketici İşleri, Oyun ve İçki Düzenlemesi Bakanı Melissa Horne, bakanlığın kumar zararını en aza indirmeye odaklandığını vurguladı. Hükümetin, kumarhanenin yanı sıra eyaletteki tüm kumar endüstrisinin denetimini güçlendirmek için gerekli reformları uygulamaya ve yeni yatırımlar yapmaya devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Artık Tercihli Değil Crown Melbourne için Vergiler

Şubat ayında toparlanmasını ikiye katladıktan sonra Crown Melbourne’un şimdi slot makinelerinde vergisini ayarlaması gerekecek. Yeni değişikliğin eyalet hazinesine yılda 30 milyon AU$’a varan fazladan vergi getirmesi bekleniyor. The Returned & Services League of Australia dahil olmak üzere topluluk içinde yer alan kar amacı gütmeyen kumarhaneler tarafından işletilenler. Sayman Tim Pallas, yeni vergi değişikliğini, kuruluşun yıllar içinde daha küçük muadillerine kıyasla aldığı “tercihli vergi uygulaması”na karşı “adil ve makul” olarak nitelendirdi.

İlk önlemlerden biri Devletin yeni oyun düzenleyicisinin aldığı şey, kumarhanenin geçmiş yıllardaki eksikliklerini gidermekti. Buna göre, Victoria Kumar ve Kumarhane Kontrol Komisyonu, Kraliyet Komisyonu’nun karşılaştığı China Union Pay kartlarının yasadışı kullanımıyla ilgili olarak Crown Melbourne Limited’e karşı disiplin işlemi başlattı. Crown Melbourne, kart fonu transferleri için büyük bir 2012 milyon AU$75 milyon ($75 milyon) yaptırımla karşı karşıya. Kraliyet Komisyonu’nun 2022’daki raporu, operatör tarafından 39 ve 2016 arasında kullanılan planın tamamını gösterdi. .

Ülkenin mali suç gözlemcisi olan AUSTRAC, Crown Perth ve Crown Melbourne aleyhine de hukuki ceza davası başlatacak. İkili, Kara Para Aklama ve Terörün Finansmanıyla Mücadele Yasası’na ilişkin ihlal iddialarıyla suçlanıyor.

2022